Auto od mistrza świata

Sebastian Vettel to aktualny mistrz świata Formuły 1. Było więc kwestią czasu, kiedy pojawi się pojazd sygnowany jego nazwiskiem. Bazą do stworzenia takiego samochodu okazał się Infiniti FX50.

i2

Infiniti już od dawna chciało stworzyć samochód, który byłby owocem współpracy z zespołem Red Bull Racing. Po kilku miesiącach oczekiwań udało się w końcu stworzyć model godny mistrza świata F1. Można już składać zamówienia na ten samochód – Infiniti FX50S Sebastian Vettel Edition.

Szczypta F1

Samochód zyskał bardzo ciekawy pakiet stylistyczny. Przedni i tylny zderzak stały się bardziej agresywne, dodano sporej wielkości dyfuzor, a także wcale niemały spojler dachowy w czarnym, kontrastującym z białym lakierem nadwozia kolorze. Wtajemniczeni szybko zorientują się, że w dyfuzorze umieszczone czerwone światło – rozwiązanie zaczerpnięte z bolidów F1.

Pod maską znajduje się pięciolitrowa jednostka V8, dostępna w zwykłym FX50S, jednak tu legitymuje się lepszymi osiągami. Samochód zyskał 30 KM i produkuje ich teraz aż 420 KM. Sprint do ‘setki’ zajmuje tylko 5,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi równo 300 km/h. Infiniti zapowiedziało, że powstanie tylko 200 sztuk tego modelu, które trafią do Europy i na Bliski Wschód. Pierwsze samochody trafią w ręce klientów na początku przyszłego roku.

i3

i4