BMW w służbie bezpieczeństwa

bmw

Kilka dni temu pisałyśmy o działaniach koncernu GM, starającego się stworzyć system, dzięki któremu samochody będą się rozpoznawały i komunikowały. Dziś czas na BMW.

Jesteśmy na takim etapie rozwoju technologii, że dziś niemal wszyscy liczący się producenci samochodów prowadzą intensywne badania nad inteligentnymi systemami informacyjnymi, które w przyszłości będą czuwać nad bezpieczeństwem kierowców na drogach. Prym w tych działaniach wiodą producenci europejscy i amerykańscy, w tyle zaś pozostają Japończycy i Koreańczycy. Dziś przybliżymy Wam zasadę działania systemu BMW – Car-2-X.

BMW już teraz ma w swojej ofercie liczne systemy poprawiające komfort i bezpieczeństwo zarówno kierowcy i pasażerów. Poza tym, oferuje także rozwiązania obniżające poziom spalania paliwa. BMW idzie jednak dalej. Niemiecka marka pracuje nad stworzeniem systemu, dzięki któremu samochody będą się nawzajem ‘widzieć’ i wzajemnie ‘rozmawiać, ostrzegając kierowców o potencjalnych zagrożeniach na drodze.

bmw1

System ten ma być centralną jednostką zarządzającą wszystkimi innymi systemami na pokładzie samochodu, a następnie zapewniać wymianę zbieranych i gromadzonych dane za pośrednictwem sieci WLAN w czasie rzeczywistym. Kluczem do sukcesu ma być działanie tego systemu nie tylko w linii prostej, kiedy samochody pozostają w polu widzenia, ale także w niewidocznych strefach, np. za zakrętem, czy za budynkiem.

bmw2

Jeżeli wydaje Wam się to skomplikowane, spójrzcie na poniższe wideo:

http://www.youtube.com/watch?v=Rf0GbOpU91k

http://www.youtube.com/watch?v=llYCNpdBrxc

http://www.youtube.com/watch?v=FIn2itMoGpE