Wszystkich Świętych – zmiany w ruchu

Nieodzownym elementem tego szczególnego dnia jest zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarzy, a co się z tym wiąże, tłok na pobliskich parkingach. Zwykle na ten dzień wprowadzane są zmiany w komunikacji, musimy zatem uważnie śledzić znaki drogowe i stosować się nich.  

Na drogach wokół cmentarzy organizowane są dodatkowe strefy parkowania oraz często wprowadzany jest ruch jednokierunkowy. Niestosowanie się do obowiązujących znaków może skutkować zatorami lub nawet stłuczkami i mandatem.

Zwykle w okolicach cmentarzy wyznaczane są dodatkowe miejsca postojowe i wprowadzane ograniczenia prędkości do 30 km/h. Zwykle także, wyłączone zostają sygnalizacje świetlne, a ruchem na skrzyżowaniach kierują funkcjonariusze policji. Na niektórych drogach wprowadzane są także zakazy ruchu pojazdów ciężarowych.

Jeżeli chcemy się zorientować, jakie zmiany nastąpią w naszym mieście w okolicach cmentarzy, polecamy odwiedzić strony internetowe zarządów dróg miejskich. Jeżeli planujemy na cmentarz wybrać się transportem publicznym, wszelkie informacje znajdziemy na stronach zarządu transportu miejskiego. Zwykle zmiany w rozkładach jazdy autobusów i tramwajów następują już na kilka dni przed 1 listopada. W dniu Wszystkich Świętych obowiązuje świąteczny rozkład jazdy, a w okolicy cmentarzy uruchamiane są dodatkowe kursy dowożące ludzi z najbardziej uczęszczanych miejsc.

Pamiętajmy też, że nie wszyscy wybierają się na groby, by odwiedzić bliskich. Zamknijmy więc dobrze samochody i uważajmy na torebki!