BMW Jazz Club prezentuje

bmw-jc

BMW zaprasza miłośników jazzu na muzyczną ucztę najwyższych lotów, czyli BMW Jazz Club.

bmw-jc

8 listopada w Teatrze Wielkim w Warszawie zobaczymy i usłyszymy światowej sławy perkusistkę – Terri Lyne Carrington, która wystąpi ze swoim kobiecym projektem „The Mosaic Project”. Za krążek pod tym samym tytułem artystka otrzymała w lutym br. nagrodę Grammy w kategorii najlepszy jazzowy album wokalny. Album o tyle niezwykły, że prezentujący prawdziwie kobiecą naturę jazzu. Do udziału w projekcie Carrington zaprosiła najlepsze instrumentalistki i wokalistki jazzowe na świecie. Wśród nich: Dianne Reeves, Dee Dee Bridgewater, Nonę Hendryx, Wilson Cassandra, Esperanzę Spalding, Helen Sung, Tineke Postma, Geri Allen, Patrice Rushen, Ingrid Jensen, Sheilę E. i Gretchen Parlato. Wcześniej grała z takimi tuzami jak Dizzy Gillespie, Stan Getz, Clark Terry, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Joe Sample, Al Jarreau, czy Yellowjackets. W Polsce wystąpi razem z Noną Hendryx, Carmen Lundy i Urszulą Dudziak, które mimo różnych rodowodów połączyła koncepcja Carrington i wielka pasja do jazzu.

Nona Hendryx to amerykańska wokalistka, znana zarówno ze swoich solowych osiągnięć, jak również z występów w popularnym w latach 60. i 70. XX wieku trio Labelle. W muzyce sięga po różne gatunki od soulu nawet po hard rock. Carmen Lundy, czyli „kobieta o wielu twarzach” jak napisał o niej „The Los Angeles Times”. Śpiewa, komponuje, aranżuje, produkuje i maluje. Na swoim koncie ma również epizody aktorskie. Jednak, przede wszystkim ceniona jest za swój talent wokalny. Słynie z progresywnego bebopowego i post-bebopowego stylu śpiewania. Urszula Dudziak jest ostatnim elementem muzycznej mozaiki Carrington, a zarazem polskim akcentem tegorocznego BMW Jazz Club. Światowej sławy wokalistka obdarzona niezwykłą skalą głosu, której perfekcja intonacji i oryginalne techniki wokalne pozwoliły na stałe wpisać się do panteonu muzyki jazzowej.

Nie mam wątpliwości. To będzie jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń muzycznych w Polsce. Na jednej scenie wystąpią światowej sławy artystki jazzowe pod egidą wybitnej perkusistki, laureatki nagrody Grammy – Terri Lyne Carrington. 8 listopada w Teatrze Wielkim zobaczymy kobiecą stronę jazzu na najwyższym światowym poziomie. Po prostu trzeba tam być” – mówi dyrektor artystyczny BMW Jazz Club, Rafał Bryndal – dziennikarz muzyczny Chilli ZET prowadzący program „Rafał Bryndal Jazz Quartet”.

„Zaangażowanie w kulturę to jeden z filarów działalności społecznej BMW Group. BMW Jazz Club jest już w Polsce uznaną marką gwarantującą wysoki poziom artystyczny i jestem przekonany, że tegoroczna edycja będzie wyjątkowa” – skomentował Andreas Biehler, dyrektor generalny BMW Group Polska.

Bilety na jedyny w Polsce koncert „The Mosaic Project” można kupić na stronie www.eventim.pl oraz w salonach Empik.

Więcej o BMW Jazz Club na www.bmwjazzclub.pl.