Bezdotykowe otwieranie bagażnika?

Raz na jakiś czas, Ford prezentuje kolejne elementy nowego Forda Escape. Tym razem, przyszedł czas na coś specjalnego. Oto bezdotykowy system otwierania tylnej klapy!

Ford wiąże duże nadzieje z nowym Escape, który zadebiutuje na targach w Los Angeles już w połowie przyszłego tygodnia. Na pokładzie nowego modelu znajdziemy sporo nowinek technicznych, które z czasem trafią też do innych modeli. Na czym polega system bezdotykowego otwierania tylnej klapy bagażnika?

– To kolejny system Forda, który sprawia, że życie użytkownika samochodu staje się prostsze – twierdzi Jason Sprawka, manager produktu w Fordzie.

Sprawdza się szczególnie wtedy, kiedy mamy zajęte ręce, np. trzymając zakupy. Wystarczy, że pod tylnym zderzakiem wykonamy odpowiedni ruch nogą, a czujniki nas rozpoznają i same otworzą klapę od bagażnika. Możliwe jest to oczywiście wyłącznie wtedy, kiedy posiadamy kluczyk do samochodu. Może on być jednak schowany, np. w kieszeni czy torbie.

System wyczulony jest na szczególny ruch wykonany pod zderzakiem, będzie więc ignorował np. przebiegnięcie psa czy kota. Choć z podobnego rozwiązania korzystają już inne marki, np. Volkswagen, system ten cały czas jest nowością. Mamy nadzieję, że z czasem będzie coraz powszechniejszy.

Sprawdźcie jego działanie na poniższym filmie:

http://www.youtube.com/watch?v=-57yqSrFpds&feature=youtu.be