Nowy SUV Volkswagena?

Grill połączony ze światłami, zwrot w stronę energii odnawialnej. Volkswagen swoim nowym modelem Cross Coupe zapowiada zmianę trendów w stylistyce i nie tylko.

cc6

Volkswagen zaprezentował na targach w Tokio samochód o nazwie Cross Coupe. Pojazd wyraźnie różni się od Volkswagenów obecnie jeżdżących po drogach. Czy Cross Coupe jest ładniejszy? To oczywiście kwestia gustu. Wydaje się jednak, że taka zmiana jest potrzebna, by z czasem wszystkie Volkswageny nie zaczęły wyglądać tak samo.

Najciekawszym rozwiązaniem w Cross Coupe wydaje się połączenie przedniego grilla ze światłami LED do jazdy dziennej. Wygląda to bardzo interesująco i jest czymś, czego do tej pory nie mieliśmy okazji oglądać. Cross Coupe jest mniejszy od dzisiejszego Tiguana, ma napęd na cztery koła i 262-konny benzynowy silnik.

Jeden silnik to za mało

Cross Coupe jest także w połowie pojazdem elektrycznym, gdyż posiada dwa silniki elektryczne umiejscowione przy przedniej i tylnej osi. Do napędu Cross Coupe może służyć także sam napęd elektryczny, jednak tylko przez krótki okres czasu, a samochód będzie mógł się rozpędzić tylko do 40 km/h. Silnik elektryczny umieszczony z tyłu służy także do napędu tylnej osi, która, wedle potrzeb, może być dołączana i Cross Coupe będzie dysponował napędem na cztery koła.

cc2

cc3

cc4

cc5