Będzie sportowy Evoque?

Range Rover pracuje nad sportową wersją swojego najnowszego modelu – Evoque. Ma mieć ponad 300 KM!

Range Rover Evoque bardzo szybko zyskał popularność na całym świecie. Jesteśmy przekonane, że już niedługo znajdzie to swoje odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży. Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że Range Rover pracuje nad sportową wersją Evoque’a. Nic dziwnego, że brytyjski producent chce skorzystać na fali popularności, jaką cieszy się ten pojazd.

Obecnie najmocniejszą odmianą RR Evoque’a jest 2-litrowy silnik benzynowy Si4 generujący 240 KM. Model ten przyspiesza do setki w zaledwie 7.1 sekundy. Tymczasem pod maską sportowego Range’a także ma się znaleźć silnik 2-litrowy, tyle tylko, że za sprawą turbosprężarki produkować ma ponad 300 KM. Kto wie, czy dodatkowe 60 KM pozwoli na sprint do setki na poziomie 6 sekund?

David Mitchell, kierownik projektu, na razie nie chce udzielać szczegółów na temat nowego projektu. Jedyne co zdradził: ‘konstrukcja jest wytrzymała’. Wiadomo tylko, że powstał już prototyp. Czy zostanie ujawniony? Nie wiadomo. Niewykluczone, że z czasem powstaną kolejne odmiany Range Rovera Evoque.