Ulice będą bardziej kolorowe

Koncern chemiczny BASF  opublikował raport, w którym przewiduje, jakie kolory będą dominowały w przyszłości na ulicach. Ma być bardziej kolorowo, a coraz bardziej popularne będą barwy 'naturalne’.

Zgodnie z Color Trend Report 2012, w ciągu najbliższych czterech, pięciu lat na popularności zyska m.in. niedoceniany dzisiaj kolor zielony. BASF przewiduje także, że najpopularniejsze dzisiaj odcienie bieli, srebra i szarości ustąpią nieco pola barwom niebieskim i brązowym.

Otaczające nas ulice mają zatem stać się bardziej żywe i kolorowe. Do łask mają wrócić kolory 'naturalne’ – kolory ziemi, a więc odcienie zieleni i koloru niebieskiego. – Popularne kolory, takie jak srebro, czerń i biel stanowią ok. 50-80% obecnej produkcji, istnieje jednak bogata różnorodność potencjalnych odcieni, które stopniowo będą pojawiać się na rynku – twierdzi Paul Czornij, szef działu technicznego w firmie BASF. Ludzie są coraz bardziej skłonni do gustowania w kolorach ziemi, powracania do tradycyjnego zielonego i niebieskiego.

Koncern w swoim raporcie zwrócił także uwagę na specyficzne rynki, których konsumenci gustują w kolorach mocno zindywidualizowanych. Przykładem są Chiny, gdzie nabywcy często decydują się na niestandardowe odcienie – np. złoty.