300 KM w Fiacie 500?!

0

Fiat 500 to bez wątpienia najbardziej stylowy mały samochód. Jeśli dla kogoś oferta ‘pięćsetki’ jest zbyt uboga, może skorzystać z propozycji Romeo Ferrarisa.

Romeo Ferraris to włoski tuner zajmujący się przede wszystkim tuningiem włoskich produkcji. Poza tym firma zajmuje się także przygotowaniem samochodów do wyścigów. Na swoim koncie ma m.in. 360-konną wyścigową wersję Fiata 500. Teraz postanowiła przygotować jej drogową wersję, która legitymuje się mocą 300 KM!

We wnętrzu sportowej ‘pięćsetki’ zrezygnowano z tylnej kanapy. W jej miejscu znalazła się klatka bezpieczeństwa. Ponadto znalazło się miejsce na dwa kaski i kubełkowe fotele. Wnętrze przypomina to w wyścigowych aut. Remeo Ferraris Fiat 500 Abarth Cinquone Stradale – bo tak brzmi pełna nazwa tego modelu – korzysta z seryjnego, 1,4-litrowego silnia. Maskę wyposażono w ogromne wloty powietrza, które poprawiają chłodzenie jednostki. Poszerzono także nadkola, przez co zwiększono rozstaw kół. Dzięki temu, oraz szerszym oponom, sportowa ‘pięćsetka’ może się szybciej poruszać po łukach.

Nieznane są obecnie osiągu i cena tego pojazdu.