Audi zdobywa nagrodę za system zdalnego prowadzenia

Prestiżowe media potwierdzają, że Audi zajmuje wiodącą pozycję w pod względem prac rozwojowych związanych z systemem zdalnego prowadzenia samochodów. Za to właśnie rozwiązanie, zespoły redakcyjne czasopism „Auto Bild” i „Computer Bild” przyznały czterem ringom tytuł „Technologicznego Pioniera”.

Koncern Audi ustanawia zupełnie nową jakość w zakresie połączenia swoich samochodów w sieć. W głosowaniu „Connected Car Award” przeprowadzonym przez czasopisma „Auto Bild” i „Computer Bild”, marka Audi zdobyła trzy nagrody — więcej niż jakikolwiek inny producent. W zorganizowanym w tym roku po raz pierwszy konkursie, czytelnicy brali pod uwagę wszystkie aspekty łączności samochodu, na przykład łączność z Internetem i sposób działania systemu nawigacji. Innym ocenianym obszarem były systemy wspomagające, dzięki którym podróżowanie jest bezpieczniejsze i wygodniejsze. Czytelnicy „Auto Bild” i „Computer Bild” mogli oddawać swe głosy w ośmiu różnych kategoriach. Po przeliczeniu około 320 000 głosów, Audi okazało się zdecydowanym zwycięzcą. Cztery ringi zdobyły wyróżnienia w trzech różnych kategoriach.

W kategorii „Telefon”, za najlepsze technicznie urządzenie, czytelnicy uznali Audi phone box, umożliwiający wygodne połączenie telefonu komórkowego z anteną samochodu. W kategorii „Nawigacja”, największe uznanie zyskały mapy Audi z obrazami Google Earth. W kategorii „Internet” wygrało połączenie standardu LTE i Wi-Fi. W takiej kombinacji, szybki standard komunikacji bezprzewodowej umożliwia dostarczanie do samochodu dużej ilości danych, natomiast hotspot Wi-Fi przesyła je na urządzenia mobilne.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się na początku stycznia 2014 r., na targach elektroniki użytkowej International CES w Las Vegas.

Źródło: Audi