Debiut Alfa Romeo 4C

0

„Samochód, który zostawi w tyle wszystkie inne samochody” – takie hasło zapowiada nadejście nowego modelu Alfa Romeo 4C, który zadebiutuje w 2013 roku.

Po wielu spekulacjach na temat daty premiery nowej Alfy, włoska firma w końcu zajęła oficjalne stanowisko w tej sprawie. Teraz jest już pewne, że „duchowy następca modelu 8C” zostanie pokazany w przyszłym roku, a wkrótce po oficjalnym debiucie rynkowym trafi do pierwszych klientów.

Wiadomo też, że auto będzie wyposażone w turbodoładowany silnik o pojemności 1750 cm3 i mocy około 230 KM. Napęd będzie przenoszony poprzez dwusprzęgłową przekładnię, natomiast przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie około 5 sekund. Niewielka Alfa rozpędzi się maksymalnie do 250 km/h.

Samochód o długości około 4 metrów i rozstawie osi mniejszym niż 2,4 metra prezentuje klasyczną formułę dwuosobowego modelu coupe z napędem na tylne koła i centralnie umieszczonym silnikiem.

Nieoficjalne źródła informują również o wprowadzeniu do gamy modelowej wersji 4C Spider ze składanym dachem. Samochód zadebiutuje na rynku w 2015 roku i będzie wyposażony w tę samą jednostkę napędową, co model ze sztywnym dachem.

Źródło: Mototarget