Alfa Romeo nagradza artystów

0

O tym, że Alfa Romeo wspiera młodych projektantów wiemy nie od dziś. Włoska marka od lat mocno związana jest ze światem mody.

al2

Alfa Romeo co roku organizuje konkurs, którego zwycięzca otrzymuje tytuł Alfa Romeo Young Designer of the Year 2012 oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1.000 funtów.

Konkurs polega na zaprojektowaniu kolekcji. Rzecz jasna ma być to kolekcja nie byle jaka, inspirowana stylem Alfy Romeo. Finał konkursu odbył się pod koniec lutego w Edynburgu. Jury konkursu wyłoniło 5 finalistów, którzy zaprezentowali swoje kreacje wybiegu. Ostatecznie zwyciężyła 22-letnia studentka mody, która zaprojektowała, co ciekawe, jesienno-zimową kolekcję inspirowaną paletą kolorów modelu MiTo oraz modą z lat 40.

Jestem bardzo szczęśliwa i podekscytowana, że udało mi się zwyciężyć – powiedziała Janine. – Nie było łatwo zaprezentować kolekcję przed tak szacownym gronem osób. Oczywiście były wzloty i upadki podczas całego projektu, jednak jestem niezwykle podekscytowana, że mogłam zobaczyć swoją kolekcję na wybiegu.

al3

al4