Jeep głównym partnerem Winter X-Games

Jeep jest głównym partnerem i wyłącznym motoryzacyjnym sponsorem Winter X-Games. To największa impreza typu „action sports” na świecie.

Igrzyska Winter X-Games stanowią punkt odniesienia dla wszelkich zimowych imprez sportów ekstremalnych. Już po raz trzeci z rzędu przyciągają do Tignes profesjonalnych zawodników z całego świata.

W trzydniowej imprezie ekstremalnego narciarskiego i snowboardowego freestyle’u o zwycięskie trofea walczy 150 najlepszych zawodowców w kategoriach takich jak slopestyle czy superpipe.

Rzeźby z lodu

Goście eventu będą mieli do dyspozycji 45 pojazdów marki Jeep. Niezapomnianych wrażeń „Jeep Experience” dostarczą jazdy samochodami Jeep Wrangler i Jeep Grand Cherokee na torze do prób „Jeep X Track”, tuż obok X-Parku. Pod namiotem X-Fest – Jeep Cavern eksponowany będzie Jeep Wrangler Arctic edycji specjalnej oraz w roli wyjątkowej atrakcji dla uczestników imprezy – codzienna wystawa rzeźb lodowych Ice Sculpture Show.

Wśród profesjonalnych zawodników biorących udział w tegorocznych igrzyskach X-Games znajdą się m.in. znani freestylowi narciarze i ambasadorowie marki Jeep ─ Xavier Bertoni oraz Kevin Rolland. Event transmitowany jest online na stronie www.jeep-people.com.

120313 J WinterXGames 02