AC, OC i na plastykę

0

Kobieta klient to specyficzny rodzaj konsumenta, wymagający i troskliwy. Dobrze zadają sobie z tego sprawę firmy ubezpieczeniowe. Różnicują swoją ofertę. Teraz kobieta kierowca może zdecydować się na pakiet przygotowany specjalnie dla niej. Czym różni się od podstawowego i gdzie Panie mogą liczyć na specjalne traktowanie?

Zadbają nie tylko o Ciebie, Twoje auto, ale także o zwierzątko, z którym podróżujesz. Pakiet „Dla Kobiet” to propozycja towarzystwa ubezpieczeniowego AXA.

Dostaniemy więcej

Na co może liczyć kobieta, która zdecyduje się na wykupienie takiej polisy? Ubezpieczyciel przekonuje, że w pakiecie dla kobiet, oprócz standardowych rozwiązań takich jak: Ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie Zielonej Karty, Autocasco (AC) czy Assistance, Panie mogą liczyć na:

– Ubezpieczenie AUTO ASSISTANCE WARIANT PUPIL (ASS PUPIL), które w razie wypadku zapewnia profesjonalną opiekę i pomoc weterynaryjną ukochanemu zwierzęciu.

– Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zawierające zwrot kosztów operacji plastycznych – mających na celu usunięcie następstw nieszczęśliwych wypadków – do wysokości 20 000 zł (w granicach sumy ubezpieczenia).

Plastyczna rzeczywistość

Propozycja rzeczywiście wydaje się być kusząca. Szczególnie, że towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca pieniądze przed operacją, a nie po niej, tak by kobieta nie musiała naruszać swoich oszczędności. Postanowiłyśmy sprawdzić, na jakie zabiegi plastyczne wystarczy 20 000 złotych. Z naszych informacji wynika, że z otrzymanych pieniędzy mogłybyśmy pozwolić sobie na:

– całkowitą korekcję nosa – od 4500 nawet do 8000 złotych
– rekonstrukcję piersi – od 7500 do 9000 złotych
– plastykę kości policzkowych – od 5000 do 7000 złotych
– plastykę brody – 3000 do 4000 złotych
– plastykę szyi – od 4500 do 8000 złotych

Zapłacimy

Ile zapłacimy za Pakiet „Dla Kobiet”? Cena uzależniona od marki i rodzaju pojazdu, wieku pojazdu, wieku właścicielki, sposobu wykorzystywania pojazdu itp. Poniżej przedstawiamy przykładową wycenę dla właścicielki Renault Megane:
Warszawa, kobieta 40 lat, 5-letnie Renault Megane, 20 proc. zniżki
Samo OC: 706 zł
Pakiet Dla Kobiet: 1148 zł
Różnica w cenie: 442 zł
Aby, wyliczyć cenę pakietu dla siebie wystarczy wejść na stronę: https://www.axa.pl/quote/index.aspx

Specjalne traktowanie

Gdzie jeszcze kobiety mogą liczyć na szczególne traktowanie? – Kobiety, które przewożą swoje dzieci jeżdżą zdecydowanie ostrożniej. Dlatego możemy im zaproponować 5%-wą zniżkę na ubezpieczenie (zarówno OC, jak i pakiet OC+AC) – informuje nas Agata Wiśniewska PR Manager w Link4. – Co ciekawe, nie jest to tylko uzasadnione zdrową logiką, bo przecież jeździmy rozważniej, kiedy mamy na pokładzie auta dziecko, ale również statystyczną obserwacją zachowań kobiet za kierownicą jeżdżących z dziećmi. Powodują one mniej zdarzeń drogowych, zatem możemy wynagrodzić to odpowiednią zniżką. Łącząc to np. ze zniżką za jednorazową płatność kartą kredytową możemy uzyskać do 10% zniżki, co na pewno stanowi już znaczącą kwotę – kontynuuje. Link4 kieruje swoją ofertę zniżek dla kobiet z dziećmi w wieku do lat 6. Klientki firmy kupując ubezpieczenie komunikacyjne otrzymują dodatkowo zniżkę 5% na zakup fotelika dziecięcego w sklepach Chicco.

Bez zniżki „na kobietę”

Do ubezpieczycieli, którzy nie różnicują swojej oferty ze względy na płeć należy między innymi PZU SA. – PZU SA nie posiada obecnie parametrów taryfikacyjnych, które uzależniałyby składkę od płci i nie jest planowane wprowadzenie takiego rozwiązania – informuje nas Krzysztof Kipert z Biura Zarządzania Produktami PZU SA. Kto w takim razie może liczyć na szczególne traktowanie? – Na wyjątkowo korzystną cenę ubezpieczeń mogą liczyć przede wszystkim klienci bezszkodowi oraz posiadający pakiet ubezpieczeń w PZU SA – podkreśla Agnieszka Sobucka z Biura Prasowego PZU SA.

Konflikt

Możliwość dywersyfikacji ryzyka ze względu na płeć jest m.in. przedmiotem zainteresowania CEA (zrzeszająca izby i związki ubezpieczeniowe z 33 europejskich krajów) i dyskutowane jest uregulowanie zagadnienia w drodze dyrektywy unijnej. Dyrektywę dotyczącą zakazu dyskryminacji m.in. ze względu na płeć planuje wydać Komisja Europejska. CEA natomiast reprezentuje w tym zakresie ubezpieczycieli i postuluje zmianę proponowanych regulacji tak, aby w pewnych przypadkach ubezpieczyciele mogli zdywersyfikować ryzyko także w oparciu o płeć.

Być kobietą, być kobietą to się opłaca. Przynajmniej na razie. Pomysł wprowadzenia Pakietów Dla Kobiet przypadł nam do gustu. Przynajmniej dopóki Towarzystwa Ubezpieczeniowe nie wprowadzą wyższych stawek dla pań.