125 tysięcy za bolid Renault

Bolid pokazowy Formuły 1 przekazany na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Renault Polska osiągnął cenę 125 tysięcy złotych! Ta kwota zasili konto Fundacji, która tegoroczną zbiórkę przeznacza na wsparcie medycyny dziecięcej oraz seniorów. Bolid nadal będzie służył fanom Formuły 1. Zwycięzca licytacji planuje przekształcić go w symulator F1.

Cieszymy się, że zaangażowanie Renault pozwoliło na wsparcie Fundacji kwotą ponad 125 tysięcy złotych. Dziękujemy Wielkiej Orkiestrze za przyjęcie naszego bolidu na licytację i gratulujemy zwycięzcy – podsumowuje Grzegorz Zalewski, Prezes Renault Polska.

Renault Polska otrzymało tytuł Partnera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przekazało na aukcję niezwykły show-car Renault F1 Team. Sprzedany bolid jest w barwach zespołu z 2010 r.,
w jakich Robert Kubica jeździł podczas Roadshow w Poznaniu oraz zdobył swoje pamiętne miejsca na podium w GP Monako i Belgii.

Nowy właściciel, agencja Velvet Art, planuje wykorzystywać bolid na eventach opartych na koncepcji F1, realizowanych z wykorzystaniem profesjonalnych symulatorów i urządzeń treningowych. Dla nas nie był to zwykły zakup, a podwójny sukces. Pozyskaliśmy niezwykły bolid i udało nam się połączyć to przedsięwzięcie ze szczytnym celem, jakim jest idea WOŚP – mówi Rafał Czyszewski z Velvet Art.

WOSP Bolid Renault fot Arek Drygas 2

Źródło: Renault