Dzień Kobiet: Co szykują mężczyźni i na co czekają kobiety?

Z przeprowadzonych ostatnio badań* wynika, że 78% mężczyzn planuje wręczyć prezent z okazji Dnia Kobiet, a 64% kobiet takiego upominku oczekuje.

Kogo obdarowują mężczyźni?

Statystyki pokazują, że prezenty z okazji Dnia Kobiet otrzymują najczęściej:

  • Partnerki – 96%
  • Matki – 54%
  • Koleżanki – 19%

Proporcje różnią się znacznie w zależności od grupy wiekowej. Młodsi mężczyźni obdarowują częściej marki i babcie, natomiast starsi planują przede wszystkim wręczyć drobiazg swojej partnerce. Prawie 93% kobiet w przedziale wiekowym 24-39% oczekuje upominku od swojego mężczyzny. 

Wyraźnie widać, że mimo przekonania wielu osób, że po 1993 roku świętowanie Dnia Kobiet straci popularność, nadal jest to powszechne święto. Co ciekawe, więcej jest mężczyzn deklarujących wręczanie prezentów, niż kobiet, które się tego spodziewają. Natomiast pomysłowość i kreatywność odnośnie podarunków w przypadku tego święta nie jest szczególnie wymagana. Polacy stawiają na sprawdzone opcje – powiedziała Mariola Kraszyńska, kierownik ds. badań w Naszej Klasie Sp. z o.o.

Jakie drobiazgi wybierają?

Bez względu na grupę wiekową i osobę obdarowywaną, prym wiodą kwiaty. Wybiera je 48% badanych mężczyzn. Inne upominki pozostają daleko w tyle: 26% panów planuje zakup kosmetyku lub perfum, 18% wybiera romantyczną kolację.

Od kolegów i współpracowników panie najczęściej otrzymują kwiaty i słodycze. Tak samo jest w przypadku babć.

Co lubią kobiety?

Większość badanych pań cieszy się z otrzymanych kwiatów – 69%. Wiele z nich marzy jednak o prezentach w postaci kosmetyków, perfum lub kolacji – blisko 40%. Także Panowie, jeśli któryś z Was jeszcze nie zaspokoił marzeń swojej pani, do wieczora ciągle jest trochę czasu.

infografika-dzien-kobiet-2013

(*) Badanie przeprowadzone przez Research.NK i agencję Socializer S.A. w lutym 2013 roku na reprezentatywnej grupie 1431 internautów.