Następca Outlandera?

m1

W 2013 roku na rynku ma się pojawić następca Mitsubishi Outlandera. Czy będzie nazywał się PX-MiEV?

Outlander produkowany jest od początku 2001 roku. W 2006 przeszedł gruntowną modernizację, która odbyła się przy współpracy z koncernem PSA. W jej wyniku powstały też dwa bliźniacze modele Outlandera – Citroen C-Crosser i Peugeot 4007. Obecna generacja Outlandera wyróżnia się przede wszystkim mocno wysuniętym do przodu grillem, a także szybami bocznymi wyraźnie zwężającymi się ku tyłowi. To solidny samochód, który jednak domaga się kolejnej zmiany. Czy na ratunek przyjdzie PX-MiEV?

Jeszcze rok

PX-MiEV został zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Tokio. Na jego pokładzie znajdzie się, jakżeby inaczej, napęd hybrydowy, jednak oznaczenie MiEV (Mitsubishi inteligent Electric Vehicle) oznacza, że znajdziemy też wtyczkę do ładowania. Samochód najprawdopodobniej zaprezentowany zostanie na początku 2013 roku, bowiem wtedy na rynku ma się pojawić elektryczna hybryda oznaczona właśnie symbolem MiEV.

Pod maską PX-MiEV znaleźć się ma silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów, który zapewniać ma przede wszystkim niewielkie zużycie paliwa. Jego moc to zaledwie 80 KM, jednak jego podstawowym zadaniem ma być ładowanie akumulatorów. Silnik benzynowy wspomagać będzie dwa silniki elektryczne, umieszczone przy każdej z osi. Łączna moc generowana przez cały układ oscylować ma w granicach 160 KM.

m2

m3