Jedzenie z telefonu – skąd to się wzięło? Gdzie zamawiać?

Nowoczesność to brak czasu, pogoń za pieniądzem. Żyjemy w biegu, jemy w biegu – najczęściej w restauracji, pubie, barze. W domu jesteśmy tylko gośćmi. Ale gdy już w nim jesteśmy i mamy chwilę relaksu rzadko chce się nam gotować. Zamawiamy więc jedzenie online za pomocą naszego smartfona.

Pierwszą aplikację, dzięki której można zamówić jedzenie w 2009 roku wprowadziła Pizza Hut. Aplikacja była dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. Ta innowacja wyznaczyła nowe trendy dla aplikacji mobilnych, dzięki którym obecnie zamawianie posiłków nie stanowi żadnego problemu.

Polska najbardziej popularna i znana, darmowa aplikacja mobilna typu zamawianie jedzenia online to PizzaPortal.pl. Oznacza ona różnorodne posiłki z dostawą prosto do domu. Można więc dzięki aplikacji zamówić dowolną pizzę, sushi, kebab, gyros, obiady domowe, pierogi, meksykańskie, indyjskie i wiele innych dań z ponad 2500 lokali w całej Polsce i tych sieciowych jak i lokalnych, znanych tylko w danym miejscu. Aplikacja działa w ponad 300 miastach, między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Szczecinie, Łodzi. Ceny są takie jak w lokalu. Potwierdzenie zamówienia z dokładnym czasem dostawy pojawia się od razu na ekranie telefonu. Jedzenie online zamawiać można do godziny 22:00 każdego dnia. Płacimy z konta PayPal bez dodatkowych kosztów lub gotówką przy odbiorze dania.

Jedzenie z dowozem do domu można też zamówić dzięki bardzo podobnej aplikacji mobilnej, która nie tylko pokaże menu, ale również sama zadzwoni do restauracji, ewentualnie wezwie taksówkę. Jest to TAXI i JEDZENIE ON-LINE (Taxity). Aplikacja działa w ponad 200 miastach w Polsce. W swojej ofercie ma 20 tys. lokali z jedzeniem.

Podobnie, dzięki aplikacji Listonic – Zamów Zakupy, możemy zrobić wirtualne zakupy spożywcze w wielu sklepach tak sieciowych jak i prywatnych delikatesach. Dzieki tej aplikacji nie trzeba stać w kolejce do kasy i biegać po sklepie. To zakupy dla osób cierpiących na chroniczny brak czasu lub nienawidzących chodzenia po sklepach.

Jednym słowem, dzięki urządzeniom mobilnym takim jak smartfony, tablety już nigdy nie będziemy głodni. Jedzenie na telefon samo do nas przyjedzie. Technika ułatwia nam życie i pozwala oszczędzić czas.

Fot. Chris John Beckett, foter.com