Zła na rodzinny wyjazd?

0

Najczęstszą przyczyną napięć są wyjazdy na wakacje z rodziną. Co więcej, wyjazdy te są prawie tak samo stresujące jak przeprowadzka czy rozmowa kwalifikacyjna, pokazują wyniki badań Continental.

Ponad połowa z 2000 odpowiadających przyznała, że średnio podczas wyjazdu dochodzi do trzech sprzeczek z partnerem lub członkami rodziny. 15% z kolei przyznało, że z wypoczynku wraca jeszcze bardziej zestresowana, niż była przed wyjazdem. Główną przyczyną spięć w aucie jest spór co do kierunku w jakim samochód ma podążać oraz zagubienie się na nieznanych drogach.

Jak twierdzi Tim Bailey, rzecznik firmy Continental, długie oczekiwanie na wymarzony wyjazd budzi do życia wysokie oczekiwania. A kiedy pojawia się narastający problem – stres także narasta. Największe napięcie zaś pojawia się wtedy, kiedy wiemy, że gdybyśmy lepiej przyłożyli się do zaplanowania wakacji, problemu dałoby się uniknąć. Pamiętajmy zatem, że gdy wyjeżdżamy gdzieś daleko zawsze przydaje się znajomość lokalnego prawa czy lokalnych przepisów drogowych.

Najczęstsze przyczyny stresu:

1. Przeprowadzka
2. Rozmowa kwalifikacyjna
3. Wypadek samochodowy
4. Problemy na wakacjach
5. Pusta karta kredytowa
6. Ślub
7. Pierwszy dzień w nowej pracy
8. Narodziny dziecka