Zbliżenie na nową Toyotę Corollę

Nowa Toyota Corolla

Nowa Toyota CorollaToyota Corolla ma za sobą 47 lat obecności na rynku. Nowa generacja najlepiej sprzedającego się samochodu na świecie (40 mln sztuk od 1966 roku) trafi na polski rynek już w lipcu.

Odświeżone nadwozie i przestronne wnętrze

Nadwozie nowego modelu zostało zaprojektowane od podstaw. Proste linie i zbalansowane proporcje nadają bardziej współczesny charakter, a boczne przetłoczenia oraz zaokrąglona maska podkreślają elegancką sylwetkę samochodu. Nowa Toyota Corolla jest o 8 cm dłuższa, 1.5 cm szersza i 0.5 cm niższa od poprzedniej generacji. Bardziej aerodynamiczna sylwetka wpłynęła na obniżenie zużycia paliwa oraz poziomu hałasu w kabinie.

nowa-toyota-corolla-2013-3

Największą różnicę poczują pasażerowie podróżujący na tylnej kanapie, ponieważ ilość miejsca na nogi wzrosła aż do 70.6 cm, co jest najlepszym wynikiem w segmencie kompaktowych sedanów.

Większa długość całkowita samochodu pozwoliła również wyraźnie powiększyć bagażnik. Jego pojemność wynosi teraz 452 litry.

nowa-toyota-corolla-2013-10

Ulepszone wyposażenie i wysokie standardy bezpieczeństwa

Razem z nową odsłoną Corolli, Toyota prezentuje nowy system multimedialny Toyota Touch 2 z licznymi ulepszeniami względem poprzedniej wersji. Dzięki wysokiej rozdzielczości, jakość obrazu została znacznie poprawiona. Nowością i ewenementem w tej klasie pojazdów jest również rozwiązanie Mirror Link, pozwalające na przeniesienie widoku z ekranu telefonu na wyświetlacz w samochodzie. Toyota Touch 2 zawiera także aplikację Twitter umożliwiającą pasażerom kontakt z 500 mln użytkowników sieci społecznościowej podczas podróży.

Potwierdzeniem przyjaznego dla użytkownika charakteru auta jest także asystent parkowania SIPA (Simple Intelligent Parking Assistant), który po naciśnięciu jednego przycisku szuka za pomocą tylnej kamery i ultradźwiękowych czujników wystarczająco dużego miejsca i automatycznie parkuje w nim samochód.

nowa-toyota-corolla-2013-6

Nowa Corolla jest kolejnym modelem Toyoty, który został zaprojektowany z myślą o maksymalnej ocenie 5 gwiazdek w najnowszej i zarazem najsurowszej dotychczas odsłonie testu zderzeniowego Euro NCAP 2013. Jest to potwierdzenie zobowiązania marki do produkcji samochodów o najwyższych standardach bezpieczeństwa. Dodatkowo przód nowej Corolli został wykonany z takich materiałów, aby chronić pieszych w razie wypadku.

Ceny nowej Toyoty Corolli będą rozpoczynały się już od 62 900 zł. W ofercie znajdują się atrakcyjnie wycenione pakiety elementów dodatkowych, pozwalające klientom na konfigurację samochodu wedle własnych upodobań.

Więcej zdjęć w galerii.

Źródło: Toyota