Zapłać komórką za parkowanie!

mobiparking

Czy wiesz, że w niektórych miastach w Polsce możliwe jest płacenie za parkowanie za pomocą telefonu komórkowego? 

mobiparking

MobiParking to usługa, która pozwala na dokonywanie płatności za postój w strefie płatnego parkowania za pomocą SMS-ów. Co ważne, opłaty za parkowanie rozliczane są za rzeczywisty czas parkowania!

Najpierw sms…

Jak aktywować w telefonie usługę mobiParking? To bardzo proste. Po pierwsze, należy wysłać SMS wpisując komendę aktywacyjną wraz z numerem rejestracyjnym pojazdu samochodowego, dla którego usługa ma zostać aktywowana. SMS należy wysłać na numer 82002. Numer rejestracyjny pojazdu musi być oddzielony spacją od komendy aktywacyjnej, tj. A[spacja]nr_rejestracyjny(Przykład treści SMS: A PL00001).

potem przelew…

Teraz przyjdzie czas na uzupełnienie środków parkingowych na koncie. Musimy więc wpisać w przelewie wyłącznie 9 cyfr numeru telefonu, dla którego dokonane ma być zasilenie. Przelew należy dokonać na odpowiednie konto bankowe, które znajdziecie na stronie internetowej mobiparking.pl. Następnie musimy już tylko nakleić identyfikator usługi na przednią szybę pojazdu lub wydrukować i umieścić go na widocznym miejscu od wewnętrznej strony przedniej szyby. Pamiętajmy, że identyfikator musi być dobrze widoczny z zewnątrz!

Opłaty za parkowanie naliczane są zgodnie z Uchwałami i regulaminami obowiązującymi w danym mieście, w którym obowiązuje usługa mobiParking. Oprócz kwoty, jaka będzie pobierana za parkowanie w kanale SMS naliczane są także opłaty za wysłanie wiadomości na numer 82002, czyli 25 groszy za każdy SMS i jest ona doliczana do rachunku telefonu komórkowego.

… sms-uj i parkuj!

Z usługi należy korzystać natychmiast po zaparkowaniu pojazdu w płatnych strefach parkowania, w których usługa jest dostępna, czyli w Białymstoku, Chełmnie, Chorzowie, Częstochowie, Gdyni, Sopocie, Szczecinie, Świnoujściu, Warszawie i Włocławku. Usługa mobiParking działa we wszystkich polskich sieciach komórkowych.

No dobrze, ale jak zapłacić za samo parkowanie? Wystarczy wysłać SMS na numer 82002 w treści wpisując odpowiednią komendę rozpoczynającą parkowanie. Kończąc parkowanie, wysyłamy SMS na ten sam numer, w treści wpisując K.

Nie ma co ukrywać, to o wiele prostszy i wygodniejszy sposób na płacenie za parkowaie niż chodzenie i szukanie automatu parkingowego. Znika także problem szukania drobnych w portmonetce.