Iza Miko promuje ekologię

Popularna polska aktorka i producentka filmowa Izabella Miko odebrała kluczyki do elektrycznie napędzanego Mitsubishi i-MiEV.

miko2

Iza Miko pracuje w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Jako czternastolatka wyjechała za ocean żeby uczyć się tańca w American Ballet Associaton w Nowym Jorku. Kontuzja uniemożliwiła jej jednak dalsze kształcenie się w tym kierunku. Pomimo to postanowiła pozostać w Stanach, gdzie zaczęła pracować jako aktorka i fotomodelka. Dziś ma na swoim koncie role w 30 filmach. Amerykańskiej publiczności znana jest szczególnie z występów w filmach „Wygrane marzenia” i „Straceni”. Polscy widzowie mogą kojarzyć Miko przede wszystkim z filmu „Kochaj i tańcz”.

Przede wszystkim ekologicznie

Aktorka podkreśla, że ekologia jest dla niej pasją i sposobem na życie. Jej fundacja EKOMIKO w ciekawy sposób przedstawia i promuje proekologiczne inicjatywy, podsuwając nietuzinkowe pomysły osobom zainteresowanym ochroną środowiska naturalnego.

Samochód o napędzie elektrycznym, który nie emituje CO2 ani innych szkodliwych substancji podczas jazdy idealnie odpowiada potrzebom naszej fundacji i moim przekonaniom – twierdzi Miko. – Bardzo dbamy o to, by wszystkie używane przez nas produkty od papieru i ekotoreb przez ekologiczne gatunki kawy aż do sprzętu biurowego i elektronicznego oraz pojazdów były przyjazne środowisku.

W Polsce tylko Eko!

Dlatego tak bardzo cieszę się z bezemisyjnego Mitsubishi i-MiEV i mogę zapewnić, że podczas mych pobytów w Polsce nie wsiądę do innego pojazdu – deklaruje aktorka. – Zapraszam wszystkich na stronę www.ekomiko.pl do obejrzenia videoblogu z Mitsubishi i-MiEV w roli głównej, który pojawi się tam tuż po Świętach. Opiszę, jak sprawuje się ten samochód i w jaki sposób radzę sobie z jego obsługą.

Firma Mitsubishi jako pierwsza wprowadziła do seryjnej produkcji model elektryczny. – Jesteśmy też pionierem na polskim rynku – mówi Arkadiusz Tomala, dyrektor zarządzający polskiej filii Mitsubishi Motors. – Teraz czas na szerszą popularyzację tej koncepcji nie tylko wśród firm, ale także klientów indywidualnych a niebawem nasze innowacyjne rozwiązania trafią do większości modeli z naszej gamy. Wspieramy fundację EKOMIKO, gdyż proekologiczna misja Pani Izabelli jest godna uwagi i naśladowania a jednocześnie przybliża temat konieczności dbania o środowisko szerokiej publiczności w lekki i przystępny sposób.

miko3