Zamiast używanego?

0

Gama Dacii wzbogaci się o nowy model. Lodgy skierowany jest przede wszystkim do rodzin poszukujących wszechstronnego auta za umiarkowaną cenę, zazwyczaj decydujących się na zakup samochodu używanego.

l2

Lodgy oferowane będzie w wersji pięcio- lub siedmiomiejscowej. Długość (4,50 m) i szerokość (1,75 m) oznaczają całkiem dużą ilość miejsca we wnętrzu i sporą funkcjonalność. Kanapa drugiego rzędu może swobodnie pomieścić 3 dorosłe osoby, zaś w wersji siedmiomiejscowej znajdzie się też dwumiejscowa, wyjmowana kanapa tworząca trzeci rząd siedzeń. W zależności od poziomu wyposażenia kanapa może być składana i dzielona w układzie 1/3-2/3, aby zapewnić maksimum możliwości aranżacji wnętrza zależnie od potrzeb. We wnętrzu Lodgy znajdziemy tez liczne schowki – rozplanowano je w całym samochodzie, w szczególności w górnej części deski rozdzielczej, w płatach drzwi i w trzecim rzędzie siedzeń, co zwiększa komfort podróżowania. Łącznie w kabinie może znajdować się do 12 schowków.

Na pokładzie Lodgy znajdą się systemy niespotykane dotąd w Dacii, m.in. system multimedialny Media Nav z panelem sterującym wbudowanym w konsolę i 7-calowym ekranem dotykowym obejmującym nawigację, radio, zestaw głośnomówiący.

W początkowym okresie model będzie sprzedawany z trzema silnikami: 1.6 MPI 84 KM, 1.5 dCi 90 KM i 1.5 dCi 110 KM. Ofertę silników wkrótce uzupełni nowa jednostka 1.2 TCe 115 KM.

Trzeba przyznać, że Lodgy jest całkiem przyjemnym dla oka samochodem. Nam do gustu przypadł przede wszystkim tył auta. Ciekawe rozwiązanie tylnych świateł nie tylko oryginalnie wygląda, ale też umożliwiło zwiększenie otworu bagażnika, który stał się przez to praktyczniejszy.

We Francji nowa Dacia dostępna będzie w 4 poziomach wyposażenia w cenie od 9.900 euro. Na polskim rynku Dacia Lodgy będzie dostępna jesienią 2012 r.