Zagrała Moto Orkiestra!

30.000 zł udało się zdobyć podczas motoryzacyjnej akcji WOŚP. Moto Orkiestry zagrała z wielką pompą i zgromadziła rekordową kwotę!

8 stycznia w całej Polsce odbył się XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pod hasłem: „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą”. Jak co roku, Automobliklub Polski zorganizował Moto Orkiestrę, dzięki czemu wspólne zagrały silniki motocykli oraz samochodów. W akcji wzięły udział również dziewczyny z zespołu rajdowego Wilk&Żuk Rally Team, czyli Magda Wilk i Jola Żuk.

Przejedź się z Magdą

Organizatorzy przygotowali całodniową moc atrakcji – nikt nie mógł narzekać na brak emocji. Zorganizowano m.in. pokazy driftu, stuntu, ratownictwa, kącik dla dzieci, a także przejażdżki autami rajdowymi. Michał Wiśniewski zaprezentował Ferrari, urocze policjantki demonstrowały m.in. jak się zbiera odciski palców, a firma Storm Factory – www.wynajemrajdowek.pl, specjalnie na tę okazję, udostępniła aż trzy auta: historycznego Golf’a GTi, BMW 318 IS, oraz Peugeot’a 106 Rallye. Podczas imprezy można było też wylicytować przejazd z Magdą Wilk, jedyną kobietą za kierownicą auta rajdowego, oraz przejazd z mistrzem klasy RWD – Marcinem Opałka, w charakterze pilota lub kierowcy. Miejsce pilotek: Joli i Małgosi, wylicytowali panowie.

Ciągle możesz wygrać

Do puszki WOŚP trafiły też pieniądze z licytacji nagród przekazanych przez laureatów konkursu fotograficznego na najlepsze zdjęcie kobiecej załogi Wilk&ŻukRT: trolley Seata i torba Mazda Zoom-Zoom. Do każdej z tych nagród zespół dodał zespołowe koszulki i pamiątkowe zdjęcie. Najważniejsze jednak, że dzień ten zakończył się rekordową kwotą 30 tysięcy złotych. Ale to nie koniec, wciąż trwają internetowe aukcje, m.in. sportowego zegarka sygnowanego przez KIA Ceed, który został przekazany przez zespół oraz portal motocaina.pl. Można go znaleźć na aukcji internetowej pod adresem: http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=589630.

Miało być z pompą i było z pompą

Dzięki WynajemRajdówek.pl, Impervius, Print-Point24h.pl, Motocaina.pl oraz pomocy przyjaciół, dołożyłyśmy swoją cegiełkę do tej wspaniałej akcji, którą zresztą wspieram od początku jej istnienia. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że w tym roku w takiej formie mogłyśmy pomóc wcześniakom i mamom. Bardzo dziękuję również tym, którzy chętnie licytowali nasze przejażdżki – jak widać różowa pantera zdobyła serca. Fotel Joli cieszył się sporym zainteresowaniem a przede wszystkim „dorzucił” kilka złotówek na ten szczytny cel – powiedziała Magda Wilk.

Moto Orkiestra to rewelacyjna inicjatywa – dodała Jola Żuk. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie, zaprzyjaźnionym firmom za wsparcie, Adamowi i Tomkowi za pomoc, natomiast fanom motoryzacji za liczne przybycie, i hojność . Do zobaczenia w przyszłym roku!

w2

w3

w4

w5