Kupujesz auto? Zadzwoń po detektywa

Może nie noszą kraciastego płaszcza i nie palą fajki jak legendarny detektyw, ale potrafią rozwiązać niejedną motoryzacyjną zagadkę i zdemaskować oszusta. Dzięki usłudze oferowanej przez Inter Partner Assistance klienci mogą wynająć rzeczoznawcę przez internet. Specjalista przyjrzy się samochodowi, który chcemy zakupić niezależnie od części kraju, w którym pojazd właśnie się znajduje. – To bardzo ważne zwłaszcza kiedy interesuje nas kilka samochodów rozproszonych na terenie całego kraju – mówi nam Liliana Tytz, dyrektor marketingu i PR w Inter Partner Assistance Polska SA.

Jak przebiega śledztwo?

Specjaliści z Inter Partner Assistance Polska SA zdradzają nam jak przebiega standardowa kontrola samochodu. Wskazane auto jest sprawdzane pod kątem zgodności z danymi zamieszczonymi w ogłoszeniu. Oględziny obejmują silnik, na którym sprawdza się występowanie wycieków i barwę oleju. Oprócz tego sprawdzana jest powłoka lakiernicza. W tym celu używane jest urządzenie do pomiaru grubości lakieru; sprawdzane jest również występowanie korozji i innych wad karoserii. Poza tym dokładnie opisywany jest stan tapicerki wraz z informacjami o ewentualnych zabrudzeniach i przetarciach. Kontroli poddawane są także wszystkie urządzenia elektryczne wewnątrz auta. Sprawdzane jest również zużycie opon. Na koniec inspektor dodaje do raportu również swoje ogólne spostrzeżenie na temat sprzedawanego samochodu.

Dowody do ręki

Inspekcje to rozwiązanie, które pozwala zweryfikować wiarygodność oferty sprzedaży bez wychodzenia z domu. – Po zamówieniu usługi przez użytkownika serwisu otomoto.pl lub allegro.pl, inspektorzy współpracujący z naszą firmą udają się na oględziny auta, po czym przygotowują raport wraz z obszerną dokumentacją zdjęciową. Fotografie przedstawiają ważne elementy auta oraz ewentualne usterki – informuje Liliana Tytz. Tak przygotowana dokumentacja zostaje udostępniona klientowi.

Oszustwo wyjdzie na jaw

Inspekcji powinni obawiać się tylko i wyłącznie sprzedawcy, którzy mają coś do ukrycia. Jeśli oszustwo wyjdzie na jaw „detektywi” powiadomią o tym potencjalnego klienta. Jeśli stan auta będzie zgodny z ogłoszeniem, mogą tylko zyskać. – Dzięki raportowi z inspekcji, przeprowadzonej przez specjalistów Inter Partner Assistance Polska, ogłoszenie uczciwych sprzedawców ukazuje się łącznie z „certyfikatem jakości”, zyskując na wiarygodności – informuje Liliana Tytz.

Zyskają kobiety aktywne

W dzisiejszych czasach kobiety są bardzo aktywne. Większość z nas łączy karierę zawodową z prowadzeniem domu, przeznaczając resztę czasu na realizację własnych pasji. Kilka godzin, a w przypadku dalekich lokalizacji nawet cały weekend przeznaczony na sprawdzenie, czy wybrane auto jest warte zakupu to dla nas za dużo. – Inspekcje kierowane do kobiet, które nie tylko dbają o własny czas i o czas osób im towarzyszących, ale jako osoby pragmatyczne – poszukują profesjonalnego wsparcia podczas oceny oferty – przekonuje Liliana Tytz.

Kilknij po detektywa

Koszt usługi to 99 złotych, niezależnie od tego czy zamawiającym jest sprzedawca czy kupujący. Można zamówić ją za pośrednictwem portali otomoto.pl i allegro.pl. Za usługę zapłacimy zarówno elektronicznym jak i tradycyjnym przelewem bankowym oraz kartą kredytową. – Dotychczas, czyli od lutego 2008 do lutego 2009 z inspekcji na allegro.pl i otoMoto.pl skorzystało około dwóch tysięcy internautów – mówi nam dyrektor marketingu i PR w Inter Partner Assistance.

Decydując się na zakup używanego auta zawsze musimy mieć się na baczności. Choć rzeczoznawca sprawdzi za nas stan techniczny auta, nie wsiądzie za jego kierownicę. Inspektorzy bowiem nie przeprowadzają jazd próbnych. Detektywi dostarczą nam tylko materiał dowodowy, ale to do nas będzie należała ostateczna decyzja.