Zadbaj o skórzaną tapicerkę

Dziś coraz więcej osób kupuje samochód ze skórą. Tapicerka ta ma jednak to do siebie, że intensywnie eksploatowana szybko się brudzi. Jak o nią dbać?

Skóra może zachować swój dawny blask tylko jeśli się o nią odpowiednio dba. A dbać należy dwuetapowo – czyścić i pielęgnować. Czyszcząc skórę usuwamy powstałe już zabrudzenia, pielęgnując natomiast odbudowujemy warstwę ochronną, by zapobiec przebarwieniom i przetarciom. By skóra pozostała w dobrym stanie na lata musimy o nią dbać regularnie.

Czyszczenie powinniśmy zacząć od dokładnego odkurzenia całej tapicerki. Po odkurzeniu należy przetrzeć fotele specjalną ściereczką do kurzu. Szczególną uwagę powinnyśmy zwrócić na miejsca trudnodostępne, jak łączenia skóry, czy przestrzeń między siedziskiem a oparciem.

Następnie należy zaopatrzyć się w specjalne zestawy pielęgnacyjne do skóry. Ważne, by do czyszczenia używać tylko dedykowanych do tego środków, które czyszczą, odplamiają i ożywiają kolor oraz tworzą warstwę ochronną przed promieniowaniem UV. Taki preparat należy nałożyć na czystą, najlepiej bawełnianą ściereczkę i przetrzeć skórzaną tapicerkę. Następnie należy odczekać aż produkt wyschnie i jeszcze raz przetrzeć nową, suchą ściereczką lub mikrofibrą.

Dzięki odpowiedniemu czyszczeniu i pielęgnacji zapewnimy sobie świeży wygląd skóry na lata.