Świeży ocean czy słodka wanilia?

Lato w pełni. Słońce za oknem, klimatyzacja włączona, a co z zapachem?

Pod względem popularności wśród kierowców bezwzględnie króluje zapach morski. Szczególnie w lecie lubimy czuć zapach morskiej bryzy. Kierowcy u których w samochodzie roznosi się zapach morza są podobno bardziej spokojni, odprężeni i głębiej oddychają, nie dając się tym samym wyprowadzić zbyt łatwo z równowagi.

Drugim co do popularności zapachem jest New Car. Kto nie ma od czasu do czasu ochoty poczuć się jak w aucie wprost z salonu? W tej samej kategorii zapachów można też znaleźć zapach skóry, który spodoba się właścicielom samochodów ze skórzaną tapicerką, której naturalny zapach stał się już słabszy lub chcą go dodatkowo podkreślić.

Trzecie miejsce należy do wanilii. Jej zapach relaksuje, uspokaja i zapewnia dobre samopoczucie dodatkowo przypominając szczęśliwe chwile z dzieciństwa. Dla niektórych może on być jednak nieco zbyt słodki, co czasami może prowadzić do dekoncentracji.

Warto pamiętać, że zapachy mogą być dla nas zbyt intensywne. Mała objętość kabiny samochodowej i wysoka temperatura dodatkowo przyspieszają ewentualne niekorzystne działanie. W wielu przypadkach zapachy lub środki zapachowe nie spowodują skutków ubocznych, ale może się zdarzyć, że w skrajnym przypadku spowodują duszności, bóle głowy, wymioty, zaburzenia widzenia, a nawet utratę przytomności.