Zadbaj o felgi

0

Gorący pył powstający podczas hamowania, działa ekstremalnie. Wraz z brudem ulicznym pozostawia on na przednich kołach bardzo trudny do usunięcia, szaro-czarny osad. Jeśli przez dłuższy czas nie zostanie on usunięty, „wżera się” w powierzchnie, najczęściej lakierowane.

Wskutek tego powstają drobne dziurki, w których osadzają się metale zawarte w pyle hamulcowym i które w połączeniu z wilgocią prowadzą do korozji kontaktowej. Oprócz tego pył hamulcowy przenika przez warstwę ochronnego lakieru, trwale uszkadzając felgi. Typowe zabrudzenie felg jest mieszanką pyłu hamulcowego oraz brudu ulicznego. Zawiera ono różne składniki takie jak metale, wypełniacze jak tlenek aluminium, środki antyadhezyjne jak grafit, środki organiczne jak żywice i wiele innych.

Szampon nie wystarczy

Tradycyjne domowe środki czyszczące lub szampony samochodowe nie usuwają tego rodzaju zabrudzeń. Aby móc całkowicie usunąć wszystkie składniki zabrudzenia felgi, potrzebne są specjalnie do tego stworzone, zatwierdzone i skuteczne środki czyszczące do felg, jak np. P21-S Środek do czyszczenia felg Power Gel. Jego szczególną właściwością jest konsystencja żelu. Dzięki tej Super-Formule-Żelu środek doskonale utrzymuje się na pionowych powierzchniach, nie wysycha na czyszczonym materiale i może znacznie dłużej działać. W taki sposób, mogą zostać usunięte również najbardziej uporczywe zabrudzenia. Jest przy tym wydajny oraz nie uszkadza żadnego materiału, ponieważ jest całkowicie bezkwasowy.

Nawoskuj felgi

Aby felgi Twego auta zachowały na długo swoją wartość, nie wystarczy jedynie regularne czyszczenie, potrzebna jest również ich długotrwała ochrona. Ciągłej ochrony i pielęgnacji potrzebują przede wszystkim delikatne powierzchnie, takie jak np. lśniące, polerowane na wysoki połysk felgi aluminiowe. Głównym zadaniem prawidłowej konserwacji felgi jest zminimalizowanie przywierania zabrudzeń do jej powierzchni. Dzięki równomiernie nałożonej warstwie ochronnej, felgi pozostają o wiele dłużej czyste. W ten sposób unikamy przywierania do felgi pyłu hamulcowego powstającego podczas hamowania, a niebezpieczeństwo, że ten gorący pył hamulcowy zapiecze się na feldze, jest minimalizowane.

Warto więc sięgnąć po wosk do felg, na przykład P21-S Wosk do felg. Jego przezroczysta i odporna na wysoką temperaturę, warstwa ochronna zapobiega przywieraniu zabrudzeń także na mocno rozgrzanych felgach. Ponadto jest bardzo łatwy w użyciu, umożliwia skuteczne sperlenie wody, nadaje połysk i intensywnie odświeża kolor. Felgi potraktowane woskiem dłużej pozostają czyste i łatwiej się je czyści. Pamiętaj, że klasyczne kosmetyki samochodowe do pielęgnacji lakieru samochodowego nie są przeznaczone do stworzenia efektywnej ochrony felgi. Zawarte w nich woski nie są ognioodporne, poza tym miękną na feldze i spływają z niej. Ponadto tworzą idealne podłoże, gdzie bez ograniczeń może osadzać się pył hamulcowy i brud. Zabrudzenia powstałe w wyniku zastosowania na feldze niewłaściwego wosku, są później bardzo trudne do usunięcia.

Czy jest już za późno?

Z biegiem czasu felgi tracą swój połysk wskutek oddziaływania zmiennych warunków atmosferycznych i promieniowania UV, soli drogowej, brudu ulicznego oraz uderzeń kamieni. Starym felgom, które mają widoczne ślady użytkowania, już nie wystarcza samo czyszczenie dla ich optymalnej konserwacji. Na felgach, które przez długi czas nie były poddawane pielęgnacji gołym okiem widoczny jest zapieczony pył hamulcowy, często niemożliwy do usunięcia, nawet przy zastosowaniu dobrych środków do czyszczenia felg.

Politura do felg umożliwia usunięcie tego typu zabrudzeń powierzchni aluminiowej i może również efektywnie zniwelować ślady korozji. Musi ona optymalnie działać, zarówno na felgach lakierowanych, jak i na niepowlekanych, lśniących felgach, lecz także być skuteczną na felgach chromowanych. Tradycyjna politura do lakieru samochodowego nic tutaj nie da.

Aby uzyskać najlepszy efekt zalecamy P21S Politurę do aluminium – usuwa bez trudu odbarwienia z powierzchni felg, ślady korozji oraz zapieczony pył hamulcowy. Politura przywraca oryginalny połysk, a czyszczona powierzchnia jest dodatkowo konserwowana.

1250 P21-S Power Gel im Set1280 P21-S Alu Polish