WOŚP motoryzacyjnie

Już w niedzielę 20 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zwykle z tej okazji zorganizowano wiele aukcji, także tych motoryzacyjnych.

p03

Tym razem Jurek Owsiak z ekipą zbierają na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Porsche od Małysza

Chyba największe zainteresowanie w serwisie aukcyjnym WOŚP wzbudza rajdowe Porsche Cayenne, które do tej pory należało do Adama Małysza. To tym samochodem Małysz zdobywał pierwsze rajdowe szlify. Posłużył mu też do startu w kilku rajdach. W końcu tym samochodem Polak pobił we wrześniu zeszłego roku rekord prędkości w jeździe terenowej (180 km/h). Rajdowe Cayenne posiada rajdową specyfikację T2, gdyż Adam Małysz brał nim udział w zawodach Pucharu Świata Cross Country. Aktualna cena samochodu to 140.100 zł.

Wygraj przejażdżkę jako pasażer

Na aukcjach wylicytować można także przejażdżki na prawym fotelu z różnymi kierowcami i różnymi samochodami, m.in. Porsche 911, limuzyną Lincoln Town Car, czy terenowymi Nissanem Patrol i Jeepem Cheeroke. W akcję mocno zaangażował się przebywający właśnie za oceanem Krzysztof Hołowczyc. Można wylicytować trening z jednym z najlepszych polskich kierowców, który zostanie zrealizowany na przełomie lutego i marca. Czym? Tego niestety nie wiemy. Poza tym Hołek oferował na aukcję koszulkę ze swoim autografem oraz T-shirt WOŚP z Rajdu Dakar 2009 z podpisami wszystkich polskich kierowców.

Naszą uwagę zwróciła też licytacja w której do wygrania jest podróż na prawym fotelu samochodu BMW M3 GTR z drifterem Wojciechem Goździewiczem, a także ciekawe plakaty z autografami m.in. Macieja Oleksowicza, Rafała Sonika czy Mateusza Lisowskiego.