will.i.am tworzy specjalną wersję Lexusa NX

Na elitarnym pokazie w Paryżu will.i.am – muzyk, innowator i światowy impresario – zaprezentował zaprojektowaną przez siebie specjalną edycję Lexusa NX. Ten mocno wyczekiwany samochód, ustawiony przed specjalnym podium didżejskim, został przez wyróżnionego nagrodą Grammy twórcę zademonstrowany przybyłym z różnych stron Europy gościom.

Wyjątkowa edycja Lexusa NX 200t F SPORT, niosąca imię tego utalentowanego artysty, swymi wpadającymi w oko klinowatymi kształtami doskonale współbrzmi z kreatywną i innowacyjną osobowością, jaką niewątpliwie jest will.i.am. Z najnowocześniejszą techniką na pokładzie, ostrymi liniami nadwozia i agresywną oraz sportową stylistyką, NX mierzy w grupę młodszych, poruszających się gąszczu miejskim odbiorców, dla których design ma istotne znaczenie.

NOWATORSKIE ROZWIĄZANIA TECHNICZNE

Jedną z najbardziej innowacyjnych cech autorskiej wersji NX „will.i.am” jest możliwość rejestrowania podczas jazdy panoramicznych obrazów i filmów. W skład specjalnego wyposażenia nadwozia wchodzą cztery współpracujące ze sobą kamery wizyjne o szerokokątnych (180°) obiektywach. Dzięki bezprzewodowemu łączności w systemie Bluetooth, zarejestrowane obrazy można natychmiast wyświetlać na ekranie smartfona.

Autorska wersja Lexusa NX wyposażona jest w opatentowany panel bezprzewodowego doładowywania Wireless Charging Tray. Ulokowany w schowku w środkowej konsoli, ten nowatorski system umożliwia doładowywanie np. smarfonów bez konieczności podłączania jakiegokolwiek przewodu – wystarczy umieścić aparat na specjalnej podstawce.

Jak można było spodziewać się po zdobywcy wielu platynowych krążków, wyposażenie audio w tym sportowym modelu typu SUV jest najwyższej klasy. W jego skład wchodzi 10-głośnikowy system nagłośnieniowy Pioneer Surround Sound System, obejmujący 16-centymetrowe głośniki w przednich i tylnych drzwiach oraz zestaw 6,5-centymetrowych głośników w desce rozdzielczej.

Pod maską ukryta jest zupełnie nowa jednostka napędowa Lexusa – turbodoładowany silnik benzynowy VVT-iW o pojemności 2,0 litra, rozwijający moc 238 KM (175 kW) i ogromny moment obrotowy 350 Nm, dostępny w przedziale 1650-4000 obr/min. Pozwala rozpędzić samochód od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,1 sekundy, a od 80 do 120 km/h w 6,0 sekundy.

NADWOZIE

Poprzez niezwykłą mieszankę nowatorskości i designu, will.i.am nadał swój indywidualny rys efektownym liniom NX, tworząc wersję tego modelu o obniżonej i poszerzonej oraz bardziej wyrazistej sylwetce. Wykończenie nadwozia jest frapującą mieszanką zmatowionego aluminium, kompozytu węglowo-winylowego i znamiennego dla tego artysty jednolitego, matowo-perlistego lakieru w jednolitym kolorze białym oraz szklanego, przyciemnianego na czarno, panoramicznego okna dachowego. Rozchodzące się od wciętego zarysu osłony chłodnicy linie spajają mocno uwypuklone przednie i tylne błotniki z romboidalnymi rysami nadwozia.

Obniżone zawieszenie autorskiej edycji tego auta osadzone jest na 22-calowych kołach o tarczach z lekkiego stopu, wykończonych połyskującym czarnym lakierem silnie kontrastującym z doskonale widocznymi pomarańczowymi zaciskami hamulcowymi.

WNĘTRZE

Wnętrze wyróżnia połączenie typowych dla samochodów o wysokich osiągach elementów ze zmatowionego aluminium i kontrastujących miękkich materiałów, kreujące wyrazistą, a przy tym luksusową atmosferę. Charakterystycznie jednobarwna tonacja przenika również do kabiny, tworząc czysty i spójny stylistycznie wygląd.

Zmodyfikowane skórzane fotele z wyszywanymi, znanymi na całym świecie sygnaturami artysty, stanowią doskonały punkt obserwacyjny do podziwiania innowacyjnej środkowej konsoli Lexusa NX i specjalnie wystylizowanej kierownicy. Słynny muzyk zadbał nawet o luksusowe obicia ze skóry nappa oraz dywaniki podłogowe z matowo aluminiowym wykończeniem.

Źródło: Lexus