Infiniti Q80 Inspiration – dla najbardziej wymagających

Infiniti zaprezentuje w Paryżu model Q80 Inspiration – swoją wizję samochodu oferującego luksusowe warunki podróżowania.

Q80 Inspiration to czteromiejscowy „fastback”. Samochód ma 5052 milimetry długości i duży, bo wynoszący 3103 mm rozstaw osi. Dla konceptu opracowano specjalne, 22-calowe felgi aluminiowe o pięciu podwójnych ramionach. Model szokuje imponującą bryłą o szerokości 2027 mm i wysokości 1350 mm.

Co ciekawe, w nadwoziu nie ma bocznych lusterek, które zakłócałyby urok charakterystycznego profilu. Przeszklony dach w kształcie kropli deszczu jest wykonany z lekkiego, ale doskonale izolującego akustycznie szkła. Portalowe drzwi pozwalają na zaprezentowanie kabiny w pełnej krasie, a przy tym ułatwiają kierowcy oraz pasażerom wsiadanie i wysiadanie.

Kabina oferuje cztery miejsca – przestronnie ustawione fotele „1+1+1+1” otaczają elementy wykonane z włókna węglowego, aluminium i skóry. Lekkie i sztywne podwozie, zastosowane z myślą o zaawansowanym zawieszeniu adaptacyjnym, dopełniono szkłem o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

Do stylistyki i elementów technologicznych konceptu będą regularnie odwoływać się w najbliższych latach cztery studia projektowe Infiniti, rozlokowane w różnych częściach globu.

Podczas paryskiej prezentacji konceptu Q80 Inspiration, przedstawiciele Infiniti zdradzą też szczegóły dotyczące hybrydowej, benzynowo-elektrycznej jednostki napędowej, która znajdzie się pod maską tego modelu.

Źródło: Infiniti