Wciąż często jemy za kierownicą

Osoby w wieku 18 – 24 lat jedzą najcześciej – stanowią 50 procent wszystkich. Z wiekiem jest lepiej – powyżej 55 lat, odsetek znacznie spada.

Najnowsze badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii pokazały, że jeden na siedmiu kierowców pozwala sobie jeść za kierownicą. Najczęściej posiłki za kierownicą spożywają osoby w wieku 18-24 lat, gdzie odsetek ten wynosi prawie 50%. Na szczęście z wiekiem jest coraz lepiej. Najrzadziej za kólkiem jedzą osoby powyżej 55 lat.

W momencie kiedy doskwiera nam głód, priorytetem staje się szybki posiłek. Nie możemy jednak zapominać, że jedzenie jest przyczyną dekoncentracji, która może doprowadzić do kolizji lub wypadku.

Nic więc dziwnego, że najmłodsi kierowcy posiadają także najbardziej niechlujne wnętrza pojazdów, pełne pustych butelek, opakowań po jedzeniu i innych śmieci. – Badania pokazały, jak bardzo zajęci są dzisiejsi ludzie – powiedział Gaynot Willmor z Calor Gas, firmy, która przeprowadziła badania. – Nic więc dziwnego, że bardzo wieli z nas sięga po pożywienie za kierownicą, skoro nie mamy nawet czasu na spokojny posiłek – zakończył.

Fot. autoevolution.com