To dopiero Juke!

Nissan Juke dzieli. Bez wątpienia. Ma swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Jedno jest pewne – wzbudza emocje!

Od jakiegoś czasu w sieci krążyły informacje o rzekomych planach budowy ‘super’ Juke’a. Dziś już wiemy więcej na temat tego projektu. Nissan wpadł na szalony pomysł i buduje prawdopodobnie najszybszego crossovera na świecie, aplikując wszystko co najlepsze z Nissana GT-R! Nic dziwnego, że Nissan zdecydował się na taki krok, gdyż Juke, mimo kontrowersyjnej stylistyki, bardzo dobrze się sprzedaje.

Juke-R otrzyma cały układ przeniesienia napędu wraz z silnikiem wprost z Nissana GT-R. Pod maską zatem zagości 3,8-litrowe V8 o mocy 480 KM! Poza tym Juke-R będzie korzystał z napędu na cztery koła. Plany ambitne, czy jednak uda się upakować wszystkie podzespoły w ‘małym’ Juke’u?

Prawdopodobnie powstaną tylko dwa egzemplarze super Juke’a. Jeden z kierownicą po lewej, a drugi z kierownicą po prawej. Juke-R nie będzie produkowany na masową skalę, a będzie jedynie prezentowany na różnego rodzaju targach i wstawach.