VW E-Bugster Concept

b1

Na trwających targach w Detroit Volkswagen zaprezentował pojazd, który przypomina nowego Beetle’a. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom.

b4

Z czym może się kojarzyć nazwa Ragster? Volkswagen nazwał tak swój koncept zaprezentowany w roku 2005. Był to samochód zbudowany na bazie ówczesnego Beetle’a, jednak z obniżonym dachem. Podobny zabieg niemiecki producent zastosował na tegorocznych targach w Detroit.

Naładowany w 30 minut

Nowy model nosi nazwę E-Bugster Concept. Nadwozie także charakteryzuje się obniżonym dachem, jednak oprócz tego koncept ma też elektryczny napęd. Źródłem mocy jest 114-konny silnik elektryczny zasilany przez akumulator litowo-jonowy umieszczony w tylnej części nadwozia. Samochód może być oczywiście ładowany z domowego gniazdka, zaś pełne ładowanie powinno wystarczyć na przejechanie normalnym tempem 160 kilometrów. W przypadku korzystania ze stacji szybkiego ładowania Volkswagen chwali się, że wystarczy 30 minut, by baterie naładowały się w 80%.

Trzeba przyznać, że E-Bugster prezentuje się naprawdę korzystnie. Obniżona linia dachu współgra z wąskim słupkiem A i szerokim słupkiem C, a także 19-calowymi felgami. Wszystko to pozytywnie wpływa na nowego Beetle’a.

b2

b3