Być jak kameleon

0

Targi samochodowe w Tokio to coroczne miejsce swoistego wyścigu między japońskimi koncernami samochodowymi. Prezentowane modele są ciekawe, oryginalne lub… kompletnie nie z tej ziemi.

Toyota planuje prawdziwą ofensywę na rozpoczynający się jutro Salon motoryzacyjny w Tokio. Niemal codziennie ujawniane są jakieś informacje odnośnie nowości jakie spotkamy na jej stoisku. Wśród konceptów Toyoty nie brak tych szokujących i onieśmielających, ale też wzbudzających zachwyt. Poznajcie Fun-Vii Concept – prawdziwy kameleon wśród samochodów.

Producent określa ten pojazd jako 'smartfon na kołach’. Dlaczego? Bo niektóre z jego funkcji można spotkać także w smartfonach. Dla przykładu, po pobraniu specjalnej aplikacji na telefon i zsynchronizowaniu jej z komputerem pojazdu, wygląd zewnętrzny Fun-Vii może zmieniać barwy. Cały samochód służy właściwie jako wielka mobilna reklama. Dla przykładu: standardowym kolorem nadwozia jest czarny. Wystarczy jednak przesłać do samochodu zdjęcie z telefonu, by zostało ono wyświetlone na nadwoziu.

Jesteś w dobrych rękach

Gdy zasiądziemy za kółkiem, nad naszym bezpieczeństwem będzie czuwać hologram kobiety. To ona będzie nam wskazywała kierunek jazdy, a gdy uaktywnimy funkcję autopilota, będzie nas 'oprowadzać’ po mieście. Cała deska rozdzielcza to tak naprawdę ogromy ekran 3D wyświetlający nieprawdopodobne ilości informacji, zaś podstawowe dane, jak np. prędkość, wyświetlane są na kierownicy.

Fun-Vii mierzy 4020 mm długość, 1745 mm szerokości i 1415 mm wysokości. Może się łączyć z urządzeniami mobilnymi pasażerów a także infrastrukturą otoczenia. Trzeba przyznać, że jednobryłowe, futurystyczne nadwozie robi wrażenie.

Toyota-Fun-Vii-2

Toyota-Fun-Vii-8

Toyota-Fun-Vii-9

Toyota-Fun-Vii-11

Toyota-Fun-Vii-12