Na rower – Smart

s1

Najnowszy, nieco ekstrawagancki pomysł Smarta nazywa się For Us. Jednak nazwa ‘Dla Nas’ niekoniecznie tu pasuje.

s6

Czym jest Smart For Us? Tego w zasadzie nie wiadomo. Wiadomo tylko, że łączy w sobie pewne elementy z ostatnich konceptów Smarta – Forvision i Forspeed. Ciekawe, czy producent doszedł do wniosku, że żaden z tych modeli samodzielnie nie miałby racji bytu, stąd zdecydował, że połączy najlepsze cechy obu modeli w jeden?

Pickup na rowery?

For Us zadziornie się do nas uśmiecha, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Zastanawia jednak przeznaczenie samochodu. Z jednej strony przypomina pickupa, a z drugiej widzimy ‘na pace’ rowery… czy ma więc to być pojazd tylko do transportu rowerów? Ciekawy pomysł, jednak takie ściśle określone zastosowanie pojazdu to trochę za mało.

My w Smarcie kochamy pickupy – powiedziała Anette Winker, szefowa Smarta. – Wystarczy, że są małe na zewnątrz, a wielkie w środku. To wystarczy, by poczuć się bezpiecznie i komfortowo. A do tego ze Smartem For Us nie potrzebujemy już stacji benzynowych! – dodała. Smart For Us napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 75 KM i 130 Nm momentu obrotowego, co ma mu zapewnić nawet osiągnięcie prędkości 120 km/h.

s2

s3

s4

s5