Toyota i Lexus królują w rankingach niezawodności

Trwa dominacja Toyoty w produkcji najmniej awaryjnych samochodów na świecie. Niezależne rankingi niezawodności, prowadzone w różnych krajach, przy wykorzystaniu zróżnicowanych metodologii, niezmiennie wskazują Toyotę za wzór dla innych producentów. Modele Toyoty regularnie wygrywają niemieckie rankingi TUV, Dekra, GTU, czy brytyjski JD Power oparty na opiniach konsumentów.

 W ostatnich dniach Toyota i Lexus zostały także docenione za najwyższą jakość przez amerykański Consumer Report, bazujący na opiniach ok. 1,1 miliona kierowców w USA.

Consumer Report co roku zbiera opinie kierowców w Stanach Zjednoczonych o użytkowanych samochodach. Amerykanie wypełniają ankiety w wersji papierowej i on-line. O popularności rankingu świadczy liczba zgłoszeń, która w edycji 2013 przekroczyła 1.1 miliona, czyniąc z zestawienia najbardziej reprezentatywne źródło informacji konsumenckiej o eksploatacji samochodów.

Respondenci uwzględniają w ankietach nie tylko opinię o pojeździe wynikającą z doświadczeń eksploatacyjnych, ale także pełne zestawienie usterek i dokonanych napraw.

Z Rankingu Consumer Report 2013, podobnie jak w latach ubiegłych, wynika dominacja producentów japońskich. Trzy pierwsze miejsca według amerykańskich kierowców zajęły marki japońskie, z Lexusem i Toyotą na czele.

Wszystkie modele Toyoty, zgłoszone przez użytkowników, zostały ocenione powyżej średniej dla rynku. Consumer Report 2013 jest kolejnym niezależnym rankingiem, potwierdzającym przewagę jakości produkcji Toyoty nad pozostałymi markami.

customer-report-2013

Źródło: Toyota