Toyota bryluje w rankingu TUV

toyota-yaris

Po raz czwarty z rzędu Toyota została uznana najbardziej niezawodną marką w rankingu instytutu TUV, czyli niemieckiego Urzędu Dozoru Technicznego.

W najnowszej edycji Raportu na rok 2014, modele Toyoty piętnastokrotnie znalazły się w pierwszych dziesiątkach najbardziej niezawodnych samochodów w poszczególnych klasach wiekowych. Najbardziej popularny samochód hybrydowy świata, Toyota Prius, wygrywa w dwóch klasach wiekowych rankingu.

Toyota Prius okazała się najbardziej niezawodnym samochodem w kategoriach aut 5- i 6-letnich, oraz 6- i 7-letnich. Znakomity wynik Priusa jest kolejnym dowodem na najwyższą bezawaryjność napędu hybrydowego Toyoty. Po 16 latach obecności na rynku po drogach całego świata porusza się niemal 6 milionów samochodów hybrydowych Toyoty i Lexusa.

Modele Toyoty zostały wyróżnione przez TUV w następujących kategoriach:

Samochody 2- i 3-letnie:

3. miejsce Toyota iQ

9. miejsce Toyota Avensis

Samochody 4- i 5-letnie:

1. miejsce Toyota Prius

8. miejsce Toyota Auris

Samochody 6- i 7-letnie:

1. miejsce Toyota Prius

6. miejsce Toyota Corolla Verso

7. miejsce Toyota RAV4

9. miejsce Toyota Yaris

Samochody 8- i 9-letnie:

2. miejsce Toyota Corolla Verso

3. miejsce Toyota RAV4

5. miejsce Toyota Avensis

8. miejsce Toyota Corolla

Samochody 10- i 11-letnie:

2. miejsce Toyota RAV4

3. miejsce Toyota Corolla

4. miejsce Toyota Yaris

Dominacja Toyoty w rankingu niezawodności TUV trwa już czwarty rok z rzędu. Tegoroczny raport ponownie wskazuje Toyotę jako markę o największej liczbie niezawodnych modeli na czołowych miejscach zestawień.

Ranking TUV 2014 bazuje na inspekcjach 8 milionów pojazdów, dokonanych w Niemczech między lipcem 2012 roku a czerwcem 2013 roku.

Źródło: Toyota