Gadżety pomocne przy podróżowaniu samochodem z dzieckiem

Jazda samochodem z niemowlakiem potrafi być sporym wyzwaniem. Musisz nie tylko odpowiednio zadbać o maluszka, ale przede wszystkim zapewnić mu bezpieczeństwo. Mogą ci w tym pomóc gadżety zaprojektowane z myślą o podróży z bobasem.

Akcesoria przydatne w podróży

Z myślą o podróży dobrze jest zaopatrzyć się w podgrzewacz do butelek i słoiczków, szczególnie jeśli czeka nas długa trasa. Jest to urządzenie bardzo łatwe w obsłudze i niezwykle praktyczne, dzięki niemu w ciągu zaledwie kilku chwil możesz szybko przygotować swojemu dziecko ciepłe mleko lub przecier. Podgrzewacz podpinamy do gniazdka samochodowego i po paru minutach posiłek jest gotowy.

Warto zadbać także o wygodę maluszka. Świetnym pomysłem może być poduszka, ulubiony kocyk, który doskonale sprawdzi się podczas chłodniejszych dni czy też zagłówek. Dzięki twoja pociecha będzie czuła się bardziej komfortowo i bezpiecznie. Warto zainwestować także w poduszkę na pas bezpieczeństwa, dzięki czemu twoje dziecko będzie mogło wygodnie zasnąć opierając głowę na miękkiej poduszce przymocowanej do pasa bezpieczeństwa. Aby podróż była dla dziecka jeszcze wygodniejsza warto zaopatrzyć się w rolety przeciwsłoneczne, dzięki którym malec nie będzie narażony na promienie słoneczne.

Przydatna może okazać się się również mata ochronna pod fotelik samochodowy, która zabezpieczy tapicerkę przed zniszczeniem.

Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka

Bardzo praktyczne jest lusterko do obserwacji dziecka, szczególnie jeśli fotelik dziecięcy ustawiony jest tyłem do kierunku jazdy. Dzięki temu stale będziesz miała na widoku swojego maluszka, bez konieczności obracania głowy. Lusterko takie montuje się na zagłówku tylnego fotela samochodowego. Co najważniejsze, nie wiąże się ono z dużym nakładem finansowym.

Dobrym pomysłem jest również zakupienie odstraszacza do owadów – szczególnie jeśli podróżujemy wiosną i latem. Zwiększy to nie tylko bezpieczeństwo dziecka, ale również komfort jazdy.

Aby dziecko się nie nudziło

Jak wiadomo podczas jazdy dzieci bardzo szybko się nudzą. Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku rozrywkę na długie godziny, możesz zdecydować się na zakup organizer samochodowego, montowanego na tył przedniego fotelu. W rozmaitych kieszeniach możesz umieścić kredki, klorowanki, książeczki oraz inne zabawki. Dzięki temu twoje dziecko na pewno nie będzie się nudzić.