Toledo – reaktywacja

Niemal równocześnie z prezentacją finalnej wersji Skody Rapid, Seat opublikował zdjęcia nowego Toldedo. Który model bardziej Wam się podoba?

Toledo

Oba auta mają ze sobą sporo wspólnego. Technicznie są to bliźniacze konstrukcje, oba mają podobne wymiary i oba charakteryzują się podobnym designem. Choć, wg nas, jeśli chodzi o stylistykę, punkt dla Skody.

Seat Toledo to pojazd o sporych tradycjach. Pierwsza generacja tego modelu produkowana była w latach 1991-1998 (w 1995 wprowadzono drobny lifting). W 1999 wprowadzona została druga generacja, zaś 5 lat później na rynku pojawiła się trzecia generacja tego modelu, która, niestety, okazała się nieudaną konstrukcją. Ówczesny Toledo był niczym innym jak skrzyżowaniem sedana z minivanem. O tym, że nie był to udany pomysł świadczy fakt, że w 2009 roku wycofano go z produkcji.

Nowe Toledo jest długie na 4,48 m, zatem o 40 mm dłuższe od Toledo II generacji. Będzie to zatem sedan z krwi i kości, a raczej lift back, gdyż tylna szyba otwierać ma się wraz z klapą bagażnika.

Czy reaktywacja Toledo wyjdzie Seatowi na dobre? Przekonamy się jeszcze w tym roku.