Konkurs Mazda Design 2012 rozstrzygnięty

Prestiżowy Konkurs Mazdy, adresowany głównie do architektów i designerów dobiegł końca. Sprawdźcie, jakie prace zyskały przychylność jury.

Tegoroczni uczestnicy Konkursu stanęli przed wyzwaniem zaprojektowania innowacyjnego miejsca parkingowego lub sprzętu sportowego. Prace konkursowe musiały nawiązywać do najnowszego modelu Mazdy – CX-5. W czasie trwania Mazda Design, pomiędzy 2 kwietnia a 10 czerwc, wpłynęły 263 projekty. W tym – 144 projekty w kategorii Miejsce Parkingowe dla oraz 116 prac w kategorii Sprzęt Sportowy.

Jury brało pod uwagę przede wszystkim oryginalność i innowacyjność, nawiązanie do designu Mazdy CX-5 oraz dopracowanie projektu. Oficjalne wręczenie nagród oraz prezentacja zwycięskich projektów nastąpi już 7 lipca w Gdyni.

Laureaci Konkursu

Agnieszka Wyrwas w kategorii 'Miejsce parkingowe’ za miejsce parkingowe dla Mazdy CX-5 „Splash Parking”.

Jak twierdzi autorka, Splash parking to miejsce parkingowe-instalacja, której podstawowym założeniem jest uzyskanie efektu zamrożenia samochodu w ruchu, podobnie jak ma to miejsce na fotografiach rejestrujących widowiskowy „water splash” w trakcie rajdów samochodowych. Mimo wyłączonego silnika zaparkowany samochód w pierwszej chwili sprawia wrażenie jakby obok nas przejeżdżał, co znacząco działa na wyobraźnię przechodniów i dodatkowo podkreśla w zdecydowany sposób dynamiczną sylwetkę Mazdy CX-5.

Jan Godlewski w kategorii 'Sprzęt Sportowy’ za projekt sanek inspirowanych stylizacją CX-5.

Jury konkursu doceniło niebanalny, nowoczesny kształt, emanujący technicznym wyrafinowaniem i sportową radością – jak samochód, który jest inspiracją konkursu.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 10 tysięcy złotych, a także weekendowy pobyt na festiwalu Gdynia Design Days 2012 w dniach 7/8 lipca oraz możliwość prezentacji pracy na wystawie Festiwalu.

projekt agnieszki wyrwas

projekt jana godlewskiego