Czarna bestia

Już niebawem w sprzedaży pojawi się limitowana edycja Opla Corsy – Black Edition. Klientów przyciągnąć mają atrakcyjne dodatki i sportowe wyposażenie.

Corsa Black Edition jest na tyle charakterystycznym modelem, że nie sposób go pomylić z żadnym innym samochodem. Czarne nadwozie wyróżnia się m.in. zmodernizowanymi, sportowymi zderzakach, zarówno z przodu jak i z tyłu, a także czarnymi progami. Czujne oko dostrzeże ponadto subtelny spojler na tylnej klapie. Sportowy wygląd Corsy Black Edition uzupełniają 17-calowe felgi – oczywiście w kolorze czarnym.

Sportowych akcentów nie zabrakło także we wnętrzu. To m.in. aluminiowe nakładki na pedały, skórzana kierownica czy kubełkowe fotele. Pod maską zaś drzemie 1,4-litrowa turbodoładowana jednostka generująca 120 KM. Sprint de setki trwać ma 9,7 sekundy, zaś prędkość maksymalna to 195 km/h.

Do sprzedaży trafi tylko 500 sztuk tego modelu. Ceny w Wielkiej Brytanii rozpoczynać się będą od 15.995 funtów za model 3-drzwiowy. Dodatkowa para drzwi będzie wymagała dopłaty 430 funtów.