Nagroda dla programu edukcyjnego Renault

Szkolne Kluby Bezpieczeństwa otrzymały nagrodę główną w kategorii CSR konkursu European Excellence Awards 2011. To decenienie działań Renault na rzecz edukacji najmłodszych.

W konkursie European Excellence Awards 2011 wzięło udział blisko 1300 projektów public relations z całej Europy, zgłoszonych do 57. kategorii konkursowych. Szkolne Kluby Bezpieczeństwa zostały nominowane do nagrody głównej w dwóch kategoriach – CSR oraz kampanie krajowe i regionalne zrealizowane w Polsce, Rosji i na Ukrainie. Międzynarodowe jury konkursu ostatecznie uznało projekt edukacyjny Renault za najlepszą kampanię CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) w Europie. Ogłoszenie zwycięzców nastąpiło 8 grudnia 2011 w Amsterdamie.

Zdobycie nagrody głównej w tak prestiżowym konkursie jest dla nas wielkim wyróżnieniem – powiedziała Agata Szczech, Dyrektor Public Relations Renault Polska. – Odpowiedzialność społeczna Renault znajduje swoje odzwierciedlenie w licznych działaniach na rzecz społeczeństwa, edukacji, różnorodności i ochrony środowiska. W Polsce od 17 lat angażujemy się w poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez edukację dzieci i kierowców. Tę nagrodę dedykuję wszystkim uczniom i wychowawcom zrzeszonym w Szkolnych Klubach Bezpieczeństwa, którzy znajdują energię, aby zmieniać swoje otoczenie – dla dobra nas wszystkich. Dziękuję też wszystkim partnerom naszego programu.

300 klubów na rzecz bezpieczeństwa

Szkolne Kluby Bezpieczeństwa to wprowadzony w Polsce w listopadzie 2010 najnowszy element programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Celem projektu jest aktywne działanie dzieci zrzeszonych w ramach klubów na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w społeczności lokalnej – w szkole, jak i poza nią. W ciągu 7 miesięcy realizacji projektu (listopad 2010 – czerwiec 2011) powstało ponad 300 klubów we wszystkich województwach w kraju. Członkowie SKB samodzielnie dodali ponad 700 relacji ze swoich działań, w specjalnie utworzonym serwisie internetowym SKB www.bezpieczenstwo.renault.pl/skb . Na potrzeby projektu zorganizowano także ogólnopolski konkurs na najbardziej aktywny i efektywny Szkolny Klub Bezpieczeństwa, którego uroczysty finał odbył się w Sejmie RP.