Tak powstało Porsche Panamera Sport Turismo..

Porsche opublikowało nowy film promocyjny ukazujący proces tworzenia konceptu Panamera Sport Turismo.

Samochód powstał na przestrzeni kilku miesięcy, a nad jego ostateczną formą pracował zespół inżynierów i projektantów, których zadaniem było zbudowanie sportowego, a jednocześnie praktycznego auta w stylu typowym dla Porsche.

„Porsche Panamera oferowane obecnie na rynku to czterodrzwiowe coupe. Chcieliśmy stworzyć kolejną wersję tego modelu, która byłaby swoistym sportowym samochodem kombi,” powiedział Mitja Borkert, manager Porsche Advanced Design.

Samochód mierzy 4 950 mm długości, 1 990 mm szerokości i 1 401 mm wysokości, przez co jest o 61 mm szerszy, o 17 mm niższy i o 20 mm krótszy od Panamery obecnej generacji. Stylizacja nadwozia jest dość agresywna, jednak całość prezentuje się bardzo spójnie i elegancko. Koncepcja designerska może się oczywiście diametralnie zmienić kiedy samochód trafi do produkcji seryjnej.

Do napędu służy hybrydowy układ napędowy typu plug-in znany z modeli Panamera S Hybrid i Cayenne S Hybrid. Silnik benzynowy V6 o pojemności 3 litrów i mocy 333 KM współpracuje z silnikiem elektrycznym produkującym 95 KM. Łączna moc zestawu to 416 KM. Akumulator litowo-jonowy został umieszczony pod podłogą bagażnika, a jego pełne ładowanie zajmuje 2,5 godziny. Według Porsche, samochód przejedzie w trybie elektrycznym 30 kilometrów z maksymalną prędkością 130 km/h. Średnie zużycie paliwa wynosi natomiast 3,5 litra na 100 kilometrów, a emisja CO2 to 82 gramy na kilometr.

Źródło: Porshe