Szybsze niż przewidział producent

Osiągi podawane w oficjalnych broszurach zwykle są nieco zbyt optymistyczne i rzadko kiedy pokrywają się z wartościami uzyskiwanymi w codziennej eksploatacji.

Amerykańscy dziennikarze postanowili sprawdzić, czy nowe Audi S6 rzeczywiście rozpędzi się od 0 do 100 km/h w czasie podawanym przez producenta, czyli w 4,8 sekundy. Test został przeprowadzony z wykorzystaniem wersji S6 przeznaczonej na rynek północnoamerykański, w związku z czym zmierzono przyspieszenie do 60 mil na godzinę (96,5 km/h), uzyskując imponujący wynik 3,7 sekundy! To o sekundę lepszy rezultat, niż obiecuje Audi.

W głównej mierze jest to zasługa doskonale zestrojonego systemu launch control oraz nowego silnika TFSI w o mocy 420 KM. Ośmiocylindrowa jednostka z podwójnym doładowaniem rozwija stały moment obrotowy 550 Nm od 1400 do 5300 obr./min. i pozwala rozpędzić auto do ponad 300 km/h.

Audi podaje również, że w porównaniu z silnikiem z poprzedniego modelu, czyli wolnossącym V10 o pojemności 5,2 litra, nowa jednostka uzyskuje spalanie niższe nawet o 25 procent. Oficjalnie średnie zużycie paliwa wynosi 9,7 litra na 100 km. Ciekawe czy w tym przypadku rzeczywiste dane również tak pozytywnie zaskakują.