SUV od Bentleya

0

Bentley od dawna zapowiadał wejście do segmentu luksusowych SUV-ów. I o to jest – samochód o nazwie EXP 9 F.

b3

Samochody Bentleya od zawsze rzucały na kolana. Wielkie, masywne, o konserwatywnej stylistyce. EXP 9 F to tylko samochód koncepcyjny, jednak mógłby trafić do produkcji w takim kształcie. Oby tylko zmienili jego nazwę.

Idealny na piknik

Konserwatywna sylwetka przypomina nieco tą z Range Rovera, widać jednak również wiele nawiązań do innych modeli z gamy Bentleya. Przede wszystkim przednie światła, oczywiście okrągłe – w tym przypadku są to dwa wielkie okręgi ułożone pionowo, a także ogromna atrapa chłodnicy z przodu.

We wnętrzu znajdziemy wiele nawiązań do klasycznych modeli marki. Skóra w kształcie rombów, szlachetne drewno i wreszcie proste, ale jakże eleganckie kształty. To musi być Bentley! Na pokładzie EXP 9 F znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, m.in. lodówkę z kieliszkami i szampanem usytuowaną między tylnymi siedzeniami. W bagażniku zaś znajdziemy niezbędny ekwipunek piknikowy, mamy więc sztućce, termos i kubeczki.

Musimy przyznać, że EXP 9 F robi piorunujące wrażenie. Pytanie tylko czy grupa docelowa Bentleya będzie chciała przesiąść się z luksusowych limuzyn do SUVa?

b2