Pininfarina stworzy swoje własne auto?

p1

Chyba każda z nas choć raz słyszała nazwę Pininfarina. To włoskie biuro projektowe, projektujące dla takich marek jak Ferrari.

p2

Pininfarina to włoskie biuro projektowe z bardzo bogatą tradycją, założone w 1930 roku. Specjalizuje się w projektowaniu samochodów koncepcyjnych i seryjnych, zwłaszcza sportowych. Nazwę Pininfarina kojarzymy przede wszystkich z takimi markami samochdowymi jak Ferrari, Maserati, czy Alfa Romeo. Działalność na rynku motoryzacyjnym nie jest jedyną aktywnością Pininfariny. Firma współpracuje m.in. z takimi markami jak Gorenje, Motorola czy Lavazza.

Własny pomysł – Cambiano

W 2002 roku firma otworzyła swoje centrum inżynierskie, w którym rozpoczęła prace nad własnymi pojazdami. Z okazji 10 rocznicy tego wydarzenia Pininfarima chce zaprezentować swoje własne dziecko, o włosko brzmiącej nazwie – Cambiano.

Pininfarina zaprezentowała jedynie dwa niewielkie zdjęcia tego modelu. Nie wiemy więc jak wygląda w całości. Jedyne co wiemy, to że będzie to elegancki, sportowy, czterodrzwiowy sedan. Co ważne, nie będą mu obce ekologiczne trendy. Chodzi tu nie tylko o napęd (najprawdopodobniej hybrydowy), ale także o użyte do produkcji materiały.

Całość projektu poznamy najprawdopodobniej w marcu na targach w Genewie.