Auto Assistance coraz bardziej popularne. Dlaczego warto je wykupić?

Nagły wypadek może w jednej chwili zburzyć od dawna planowany wyjazd lub przedsięwzięcie. Nieprzewidziane sytuacje mogą zaskoczyć nas także podczas podróży samochodem, przysparzając szeregu problemów i kosztów, dlatego coraz więcej Polaków decyduje się na zakup ubezpieczenia pozwalającego przed nimi ustrzec. Zobacz, jakie korzyści niesie ze sobą Auto Assistance i dlaczego warto się na nie zdecydować.

Jeśli przydarzy nam się kolizja, awaria bądź staniemy się ofiarami kradzieży auta, dodatkowe ubezpieczenie samochodowe pomoże nam szybko i łatwo uporać się z tym kłopotem. Auto Assistance to polisa, która przez cały rok, 24 godziny na dobę chroni nas przed skutkami finansowymi rozmaitych zdarzeń losowych. Badania wykazują, że coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z korzyści, jakie płyną z posiadania dodatkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Z roku na rok zainteresowanie i zadowolenie z tej usługi rośnie.

Assistance – usługi na wysokim poziomie

Aż 32% uczestników V Ogólnopolskiego Badania Assistance przeprowadzonego w marcu 2013 r. przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia zadeklarowało posiadanie ubezpieczenia Assistance. To o 2% więcej niż wskazywały badania przeprowadzone rok wcześniej i aż o 5% więcej od wyniku z 2010 roku. Wzrósł także odsetek tych, którzy skorzystali z wykupionego ubezpieczenia – z 25% w 2010 r. do 31% w roku 2013. Najwięcej ubezpieczonych, bo aż 85% skorzystało z holowania auta lub pomocy drogowej. Ponadto badani uznali, że usługi Assistance przewyższają jakością wszystkie inne usługi ubezpieczeniowe. Aż 93% respondentów, którzy wykupili Assistance w ubiegłym roku pozytywnie oceniło ich jakość.

Kiedy możesz skorzystać z polisy?

Firmy ubezpieczeniowe oferują różne warunki ubezpieczenia Auto Assistance. To, od czego dokładnie będzie ono chronić, zależy również od Twoich preferencji. Decydując się na zakup takiej polisy pamiętajmy, że to nie cena, ale zakres ubezpieczenia powinien być najważniejszym kryterium wyboru. Assistance gwarantuje przede wszystkim kompleksową pomoc serwisową i medyczną w razie wypadku lub awarii pojazdu. Polisa ta obejmuje m.in. takie przypadki jak, rozładowany akumulator, uszkodzone opony, niedziałające oświetlenie, zatrzaśnięcie czy też zgubienie kluczyków do samochodu a nawet brak paliwa. Jeśli na przykład dojdzie do zderzenia Twojego auta z innym pojazdem, firma ubezpieczeniowa zorganizuje i pokryje koszty jego transportu, wynajmu samochodu zastępczego czy też hotelu, w którym Ty i Twoi pasażerowie będziecie mogli zatrzymać się na czas naprawy. Jeżeli kierowca lub któraś z podróżujących z nim osób w wyniku kolizji dozna uszczerbku na zdrowiu, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty transportu do placówki medycznej i leczenia. Ubezpieczenie samochodowe może zawierać także pomoc w organizacji prawnika, czy też opieki nad dziećmi i zwierzętami. Wszystko to bez wątpienia znacznie ułatwia i przyśpiesza cały proces, a Ty oszczędzasz pieniądze, energię i nerwy.

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu może przydać się każdemu. Niestety na drogach jest wiele sytuacji, których nie sposób przewidzieć, a wypadki zdarzają się nawet najbardziej doświadczonym kierowcom. Warto więc wykupić dodatkową polisę, z pewnością da nam ona poczucie bezpieczeństwa, zarówno podczas codziennych podróży autem po mieście, jak i dłuższych wycieczek. Więcej na temat dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziesz na stronie www.libertydirect.pl.