Sportowe Clio

sportowe-clio

Za napęd i osiągi tego małego sportowca odpowiedzialny jest silnik z turbodoładowaniem o pojemności 1,6 l i wysokim momentem obrotowym przy niskich obrotach, a także skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem EDC (Efficient Double Clutch).

sportowe-clio

Jak twierdzi Renault, ten samochód ma wszystko, by stać się ważnym graczem na rynku sportowych samochodów o wybitnych osiągach.

Już na pierwszy rzut oka widać, że nowe Renault Clio R.S. 200 EDC jest prawdziwym sportowym samochodem: aerodynamiczna listwa F1 przypomina sukcesy Renault w Formule 1, a tylny dyfuzor

i spojler zapewniają odpowiednio 80% i 20% dodatkowego docisku do podłoża.

Osłona chłodnicy, spojler, przedni i tylny zderzak, rozsunięte światła mijania z LED, nadkola, spojlery progowe i 17-calowe obręcze kół (w opcji także 18′) to kolejne cechy nowego Renault Clio R.S. 200 EDC. Podwójne zakończenie układu wydechowego i sportowe brzmienie stanowią dopełnienie sportowego charakteru auta.

Sportowa atmosfera panuje także we wnętrzu. Mamy więc m.in. kierownicę z przyciskami do zmiany biegów i innymi przyrządami oraz aluminiowe pedały i kubełkowe fotele. Na pokładzie nie zabrakło też innych udogodnień, takich jak system multimedialny, nawigacja z ekranem dotykowym, radio samochodowe Bluetooth z portem USB, karta Hands Free i system wspomagania jazdy. Są też dodatkowe opcje wyposażenia, takie jak regulowana automatycznie klimatyzacja czy czujnik parkowania.