Siri Eyes Free dostępne w Chevroletach

Z początkiem marca modele Aveo i Cruze z technologią Chevrolet MyLink zostaną dodatkowo wyposażone w funkcję Siri, czyli inteligentnego asystenta głosowego firmy Apple.

„Cieszymy się, że Chevrolet będzie jednym z pierwszych producentów samochodów, który będzie oferował użytkownikom iPhone’ów integrację z funkcją Siri Eyes Free”, powiedziała Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet i Cadillac Europe. „Nasi klienci cenią bezpieczne, łatwe w obsłudze i niezawodne funkcje przyłączeniowe, a Siri uzupełnia możliwości systemu MyLink, oferując niezapomniane wrażenia z jazdy”.

Użytkownicy iPhone’ów wyposażonych w Siri, będą mogli zarządzać głosowo niektórymi funkcjami samochodu bez odrywania rąk od kierownicy. W celu maksymalnego ograniczenia czynników rozpraszających uwagę kierowcy, Siri w trybie Eyes Free umożliwi interakcję głosową z iPhonem bez podświetlania ekranu urządzenia. Wystarczy połączyć telefon z MyLinkiem wykorzystując Bluetooth i za pomocą przycisku umieszczonego na kierownicy rozpocząć lub zakończyć sesję.

gm-eyes-free-siri

Chevrolet Aveo i Cruze udostępnia następujące funkcje w trybe Siri Eyes Free:

  • Nawiązanie połączenia z osobą z listy kontaktów
  • Odtworzenie plików muzycznych z biblioteki iTunes
  • Odsłuchanie, tworzenie i wysyłanie wiadomości iMessage lub wiadomości tekstowych
  • Dodawanie wpisów do kalendarza

Właściciele starszych modeli Aveo i Cruze z radiem Chevrolet MyLink mogą w najbliższych miesiącach zaktualizować system, tak żeby integrował się z funkcją Siri.

Źródło: Chevrolet